Fandom

Wikia Polska

Adopcja:Encyklopedia South Parku

646stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Zamknięta prośba o adopcję:
Encyklopedia South Parku
Ta prośba została zamknięta ręcznie. Aby ponownie ją otworzyć, należy zmienić parametr w szablonie nagłówka.
  • Adres wiki: http://pl.southpark.wikia.com/
  • Liczba moich edycji: 897
  • Jak długo edytuję wiki: 7 dni
  • Ostatni administrator, który wykonał edycję: Latrament (27 września 2015)
  • Powód: Wiki założona prawie dziesięć lat temu, ale jak dotąd doczekała się raptem 61 haseł, z czego część nadaje się do skasowania, a kilka stworzyłem sam przez ostatnie dni. W ciągu blisko tygodnia poprawiłem językowo artykuły, czasami tłumaczone translatorem, dokonałem kategoryzacji, zrobiłem porządek z infoboksami, przywróciłem posuwane szablony licencji i dokonałem szeregu innych poprawek, które można było zrobić jako zwykły użytkownik. Chcę jednakowoż poprawić projekt również wizualnie i pod innymi względami (np. poprawne nazwanie grafik typu „Pobrany (3).jpg”), do czego potrzebne są uprawnienia administratora, a potem go rozwijać. Na liście użytkowników widnieje czterech administratorów, z czego jeden jest zablokowany na Wikii, a ostatni aktywny był w listopadzie ubiegłego roku. Nie żebym się chwalił, ale wszyscy czterej wykonali łącznie 293 edycji w ciągu kilku lat, a ja w ciągu tygodnia niecałego dwa razy tyle...
    Uprzedzając ewentualne pytanie o nieaktywność na innym projekcie, którym zarządzam, Dragon Age Polska Wiki, a na którym prawie w ogóle nie udzielam się od pewnego czasu – nie porzuciłem projektu. Postanowiłem na pół roku zrobić przerwę, przyjrzeć się, jak będzie się on rozwijał bez mojego udziału i spróbować go wypromować poza Wikią celem przyciągnięcia nowych użytkowników. „Okres testowy” ma zakończyć się w kwietniu, ale możliwe, że go skrócę. nazg2001 11:02, lut 20, 2016 (UTC)
Przepraszam, że się wtrącę, ale ostatnim administratorem, który wykonał edycję nie jest Rrogue, ale Lartament. Link. Najśmieszniejsze jest to, że ma jedną edycję i logował się tydzień temu w piątek, więc to pewnie dlatego go przeoczyłeś w spisie administratorów. ~ Lenaa 12:53, lut 21, 2016 (UTC)
Ta lista użytkowników jest mocno dziwna, bo taki użytkownik w ogóle nie figuruje na liście użytkowników, ale profil istnieje, bo da się na niego wejść po wpisaniu adresu w przeglądarce. Tym niemniej ostatnią edycję wykonał 27 września 2015, czyli jeszcze później niż Rrogue, a na profilu przy nicku obok „administrator” jest również „nieobecny”. nazg2001 13:45, lut 21, 2016 (UTC)
Na liście jest, ale trzeba się kliknąć w rozwijaną listę i dać "wszyscy". Niemniej, dziwne jest to, że ktoś w ogóle dał komuś uprawnienia po jednej edycji. ~ Lenaa 13:56, lut 21, 2016 (UTC)
Ach, no dobra, teraz widzę. System domyślnie ma ustawione minimum 5 edycji i nawet mi nie przyszło do głowy sprawdzić, czy adminem jest ktoś, kto ma mniej... Tym niemniej żaden admin nie był aktywny na wiki przez ostatnie 60 dni, a większość nawet wcześniej nie wykazywała za szczególnej aktywności, poza – sądząc po tym, co tam odkopuję – banowaniem i kłóceniem się. nazg2001 14:03, lut 21, 2016 (UTC)
Edit: Przyjrzałem się dokładnie aktywności i w zasadzie jest tak, jak mówię – żadna z pięciu osób posiadających prawa administratora nigdy nie zajęła się projektem należycie, żadna z nich nie znalazła czasu na takie podstawowe rzeczy jak dodanie szablonów licencji grafik, stworzenie drzewka kategorii, dodania kategorii do nieskategoryzowanych artykułów czy poprawienia językowo artykułów, zwłaszcza tych przepuszczonych z Google Translatora. W ubiegłym roku rozmawiałem z którymś z administratorów na temat projektu, sugerując m.in. stosowanie nomenklatury z oficjalnego polskiego tłumaczenia, dostępnego za darmo i legalnie w aplikacji z odcinkami serialu, ale w odpowiedzi usłyszałem, że on ogląda po angielsku i nie podoba mu się polska wersja, więc każdy niech sobie tłumaczy sam jak mu się podoba... W każdym razie, wracając do meritum:
Rrogue – pierwsza edycja 13.10.2014, data nadania uprawnień 13.01.2015, jako powód wymieniono „dużą wiedzę o serialu” i „całkiem dużą aktywność”. Wliczając to dzień nadania praw administratora, użytkownik wykonał 22 edycje, z czego 18 w jednym utworzonym przez siebie tego dnia artykule. Po nadaniu uprawnień wykonał jeszcze 13 edycji w ciągu czterech miesięcy i zniknął.
Pawel1631 – pierwsza edycja 25.03.2015, prawa admina nadane 05.04.2015. Użytkownik akurat coś robił i zając się CSS-ami, ale po kilku tygodniach zamilkł, a teraz jego konto jest nieaktywne w systemie Wikia.
Lartament – prawa nadane 02.06.2015, od tego czasu zablokował dwóch użytkowników i usunął dwie strony. Pierwszą i ostatnią edycję, polegającą na zmianie jednego znaku, wykonał 27.09.2015. Od tamtego czasu nieaktywny na projekcie.
Jan norris – prawa nadane 21.07.2006, tego i następnego dnia wykonał trzy edycje i przepadł na zawsze.
MattZdolny – niewykluczone, że założyciel. Pierwsza edycja 21.07.2006, ostatnia 31.07.2006. Wykonał 15 edycji, nadał prawa Janowi norrisowi i zniknął. nazg2001 19:06, lut 21, 2016 (UTC)
Jako, że miałem wrócić po weekendzie - uprawnienia nadane, powodzenia w rozbudowie wiki :)
Vuh07:36, 23 lut 2016@fandom
Dziękuję. Dalekosiężny plan zakłada spotlight we wrześniu, kiedy wystartuje 20. seria :D. nazg2001 16:44, lut 23, 2016 (UTC)

Więcej w Fandom

Losowa wiki