FANDOM


Zamknięta prośba o adopcję:
Encyklopedia South Parku
Ta prośba została zamknięta ręcznie. Aby ponownie ją otworzyć, należy zmienić parametr w szablonie nagłówka.
Wymagania adopcji
 • Czy wiki jest nieaktywna?
  • Brak regularnych edycji innych użytkowników. Jeżeli są inni edytorzy, rozpocznij dyskusję na blogu czy forum, starając się zebrać opinie o twojej prośbie i daj innym czas na odpowiedź.
  • Administratorzy nie byli aktywni przez 60 dni lub więcej.
 • Czy masz prawo adoptować wiki?
  • Przez ostatni miesiąc nie adoptowałeś(-aś) innej wiki.
  • Nie zostałeś(-aś) zablokowany(-a) na innej wiki.
 • Czy aktywnie edytujesz?
  • Aktywnie edytowałeś(-aś) wiki przynajmniej tydzień (im więcej, tym lepiej)
  • Utworzyłeś(-aś) przynajmniej jeden artykuł (im więcej, tym lepiej)
  • Regularnie edytujesz
 • Czy budujesz społeczność swojej wiki?
  • Utrzymujesz kontakt z innymi edytorami i starasz się z nimi współpracować w kwestii rozbudowy wiki.
  • Utrzymujesz wiki w dobrym stanie - aktualizujesz artykuły, piszesz o nowościach związanych z tematem.
 • Adres wiki: http://pl.southpark.wikia.com/
 • Liczba moich edycji: 897
 • Jak długo edytuję wiki: 7 dni
 • Ostatni administrator, który wykonał edycję: Latrament (27 września 2015)
 • Powód: Wiki założona prawie dziesięć lat temu, ale jak dotąd doczekała się raptem 61 haseł, z czego część nadaje się do skasowania, a kilka stworzyłem sam przez ostatnie dni. W ciągu blisko tygodnia poprawiłem językowo artykuły, czasami tłumaczone translatorem, dokonałem kategoryzacji, zrobiłem porządek z infoboksami, przywróciłem posuwane szablony licencji i dokonałem szeregu innych poprawek, które można było zrobić jako zwykły użytkownik. Chcę jednakowoż poprawić projekt również wizualnie i pod innymi względami (np. poprawne nazwanie grafik typu „Pobrany (3).jpg”), do czego potrzebne są uprawnienia administratora, a potem go rozwijać. Na liście użytkowników widnieje czterech administratorów, z czego jeden jest zablokowany na Wikii, a ostatni aktywny był w listopadzie ubiegłego roku. Nie żebym się chwalił, ale wszyscy czterej wykonali łącznie 293 edycji w ciągu kilku lat, a ja w ciągu tygodnia niecałego dwa razy tyle...
  Uprzedzając ewentualne pytanie o nieaktywność na innym projekcie, którym zarządzam, Dragon Age Polska Wiki, a na którym prawie w ogóle nie udzielam się od pewnego czasu – nie porzuciłem projektu. Postanowiłem na pół roku zrobić przerwę, przyjrzeć się, jak będzie się on rozwijał bez mojego udziału i spróbować go wypromować poza Wikią celem przyciągnięcia nowych użytkowników. „Okres testowy” ma zakończyć się w kwietniu, ale możliwe, że go skrócę. nazg2001 11:02, lut 20, 2016 (UTC)
Przepraszam, że się wtrącę, ale ostatnim administratorem, który wykonał edycję nie jest Rrogue, ale Lartament. Link. Najśmieszniejsze jest to, że ma jedną edycję i logował się tydzień temu w piątek, więc to pewnie dlatego go przeoczyłeś w spisie administratorów. ~ Lenaa 12:53, lut 21, 2016 (UTC)
Ta lista użytkowników jest mocno dziwna, bo taki użytkownik w ogóle nie figuruje na liście użytkowników, ale profil istnieje, bo da się na niego wejść po wpisaniu adresu w przeglądarce. Tym niemniej ostatnią edycję wykonał 27 września 2015, czyli jeszcze później niż Rrogue, a na profilu przy nicku obok „administrator” jest również „nieobecny”. nazg2001 13:45, lut 21, 2016 (UTC)
Na liście jest, ale trzeba się kliknąć w rozwijaną listę i dać "wszyscy". Niemniej, dziwne jest to, że ktoś w ogóle dał komuś uprawnienia po jednej edycji. ~ Lenaa 13:56, lut 21, 2016 (UTC)
Ach, no dobra, teraz widzę. System domyślnie ma ustawione minimum 5 edycji i nawet mi nie przyszło do głowy sprawdzić, czy adminem jest ktoś, kto ma mniej... Tym niemniej żaden admin nie był aktywny na wiki przez ostatnie 60 dni, a większość nawet wcześniej nie wykazywała za szczególnej aktywności, poza – sądząc po tym, co tam odkopuję – banowaniem i kłóceniem się. nazg2001 14:03, lut 21, 2016 (UTC)
Edit: Przyjrzałem się dokładnie aktywności i w zasadzie jest tak, jak mówię – żadna z pięciu osób posiadających prawa administratora nigdy nie zajęła się projektem należycie, żadna z nich nie znalazła czasu na takie podstawowe rzeczy jak dodanie szablonów licencji grafik, stworzenie drzewka kategorii, dodania kategorii do nieskategoryzowanych artykułów czy poprawienia językowo artykułów, zwłaszcza tych przepuszczonych z Google Translatora. W ubiegłym roku rozmawiałem z którymś z administratorów na temat projektu, sugerując m.in. stosowanie nomenklatury z oficjalnego polskiego tłumaczenia, dostępnego za darmo i legalnie w aplikacji z odcinkami serialu, ale w odpowiedzi usłyszałem, że on ogląda po angielsku i nie podoba mu się polska wersja, więc każdy niech sobie tłumaczy sam jak mu się podoba... W każdym razie, wracając do meritum:
Rrogue – pierwsza edycja 13.10.2014, data nadania uprawnień 13.01.2015, jako powód wymieniono „dużą wiedzę o serialu” i „całkiem dużą aktywność”. Wliczając to dzień nadania praw administratora, użytkownik wykonał 22 edycje, z czego 18 w jednym utworzonym przez siebie tego dnia artykule. Po nadaniu uprawnień wykonał jeszcze 13 edycji w ciągu czterech miesięcy i zniknął.
Pawel1631 – pierwsza edycja 25.03.2015, prawa admina nadane 05.04.2015. Użytkownik akurat coś robił i zając się CSS-ami, ale po kilku tygodniach zamilkł, a teraz jego konto jest nieaktywne w systemie Wikia.
Lartament – prawa nadane 02.06.2015, od tego czasu zablokował dwóch użytkowników i usunął dwie strony. Pierwszą i ostatnią edycję, polegającą na zmianie jednego znaku, wykonał 27.09.2015. Od tamtego czasu nieaktywny na projekcie.
Jan norris – prawa nadane 21.07.2006, tego i następnego dnia wykonał trzy edycje i przepadł na zawsze.
MattZdolny – niewykluczone, że założyciel. Pierwsza edycja 21.07.2006, ostatnia 31.07.2006. Wykonał 15 edycji, nadał prawa Janowi norrisowi i zniknął. nazg2001 19:06, lut 21, 2016 (UTC)
Jako, że miałem wrócić po weekendzie - uprawnienia nadane, powodzenia w rozbudowie wiki :)
Vuh07:36, 23 lut 2016@fandom
Dziękuję. Dalekosiężny plan zakłada spotlight we wrześniu, kiedy wystartuje 20. seria :D. nazg2001 16:44, lut 23, 2016 (UTC)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.