FANDOM


 • Stygies VIII

  FANDOM jest różnorodną i skomplikowaną społecznością. Wszyscy mamy odmiennie upodobania, uprzedzenia i pomysły. Pochodzimy także z wielu różnych miejsc i kultur, jesteśmy odmienni w rasie, seksualności, identyfikacji płciowej i na wiele innych, pięknych sposobów.

  Większość naszych różnic nie powoduje problemów na wikiach, chyba że dany użytkownik jest przeciwny danej grupie. Na przykład, wiek i religia nie mają zbyt wielkiego wpływu na to, jak ktoś edytuje wiki, ale widzieliśmy przypadki problemów z ludźmi, którzy mają uprzedzenia wobec tego typu spraw. Należy uważać, by nie zwalać wtedy winy na cel ataku i pamiętać, że różnorodna i interesująca wiki jest tworzona przez różnorodną i interesującą społeczność. Nie trzeba wszystkich lubić, ani…

  Czytaj całość >
 • Nanaki

  W FANDOMIE jednym z naszych celów jest zapewnienie Wam, naszym użytkownikom, jak największej kontroli nad Waszymi kontami. Dostarczamy użytkownikom masę ustawień i przycisków Specjalna:Preferencje, aby dostosować narzędzia służące do tworzenia treści, zaoferować możliwość dodawania własnych skryptów, a nawet pozwolić wybrać własny edytor. Dajemy także łatwy dostęp do podstawowych funkcji kontroli konta - upewniając się, że możesz zmienić swój adres e-mail, ustawić hasło i wybrać, jakie wiadomości e-mail będziesz otrzymywał od FANDOMU.

  A już dzisiaj, dajemy Wam możliwość zmiany nazwy swojego konta. FANDOM z przyjemnością przedstawia kolejny krok rozwoju narzędzi do samodzielnej obsługi: narzędzie UserRenameTool, które pozwala zmienić nazwę u…

  Czytaj całość >
 • Nanaki

  W 2017 postawiliśmy sobie duży cel produktowy: zadbać by FANDOM oferował nowoczesne doświadczenia cyfrowe, zapewniając odpowiednie treści we właściwym czasie, był łatwy w nawigacji i zapewniał lepsze wrażenia użytkownikom i reklamodawcom. Nazwaliśmy ten projekt Modernizacją Wiki, a objął on wprowadzenie wyróżnionych filmów, przeprojektowanie nagłówków stron i artykułów oraz zmniejszenie o 30% ilości reklam na wszystkich wiki.

  Cieszymy się, że możemy podzielić się wynikami tych starań i przedstawić jeden z naszych pierwszych projektów związanych z modernizacją w 2018 roku!


  W wyniku zmian w filmach i w wyglądzie strony, wprowadziliśmy nowy układ reklam, który znacząco skrócił czas wczytywania strony. Spójrzcie na ten wykres, który pokazuje zmi…


  Czytaj całość >
 • Nanaki

  W 2017 wprowadziliśmy nową wersję nagłówka strony i artykułu na górze każdej strony, aby zmodernizować wygląd wiki na FANDOMIE. Efekt przerósł nasze oczekiwania, ale wiedzieliśmy, że można podjąć kroki, aby zwiększyć jego przydatność dla zalogowanych użytkowników.

  Dzisiaj dodaliśmy nowe skróty w nagłówku, które będą widoczne wyłącznie dla użytkowników zalogowanych. Skróty te zawierają opcje dodania nowych obrazów i filmów, link do ostatnich zmian oraz wszystkie skróty. Menu wszystkich skrótów zawiera linki do stron specjalnych, raportów konserwacyjnych i innych stron przydatnych dla edytorów i adminów. Nowe menu znajdziecie tutaj:


  Wraz z wypuszczeniem nowego menu, będziemy badać statystyki użytkowania i opinie użytkowników przez kilka miesięc…


  Czytaj całość >
 • Nanaki


  Dyskusje nadal są stale ewoluującą częścią platformy. Chociaż w tym roku w ramach rozwoju produktu w głównej mierze skupiliśmy się nad modernizacją wiki, w dalszym ciągu rozwijamy Dyskusje i planujemy dalszy ich rozwój w 2018 roku.

  Oto kilka z większych zmian, które wprowadzimy do końca 2017 roku.


  W tym tygodniu dodaliśmy możliwość przesyłania obrazów dla wszystkich społeczności Dyskusji w całym FANDOMIE. Kilka społeczności otrzymało tę możliwość już jakiś czas temu, w ramach testowego wprowadzenia funkcji i jesteśmy naprawdę wdzięczni za ich pomoc i entuzjazm! Informacje, które od nich otrzymaliśmy pomogły nam wprowadzić ulepszenia i naprawić kilka błędów, w szczególności w obszarze obsługi gifów w aplikacjach społeczności.

  Społeczności nale…  Czytaj całość >
 • Nanaki

  Dzisiaj chcemy przekazać informacje na temat dwóch ważnych tematów dotyczących bezpieczeństwa FANDOMU, tłumacząc treść wiadomości, którą zobaczą użytkownicy Google Chrome oraz to w jaki sposób FANDOM będzie poprawiał wsparcie protokołu HTTPS w najbliższej przyszłości.


  Wiele przeglądarek stara się być liderami w informowaniu użytkowników o zagrożeniach bezpieczeństwa, a wśród nich jest Google Chrome. Użytkownicy Chrome w nadchodzących tygodniach zauważą wiadomość „Niezabezpieczona”, która pojawi się w pasku adresu podczas uzupełniania formularzy w sieci FANDOM, w tym również podczas edytowania.

  FANDOM zaplanował pełne zabezpieczenie tych narzędzi w nadchodzących cyklach inżynieryjnych, ale w międzyczasie, formularze te nie przekazują żadnych …


  Czytaj całość >
 • Nanaki

  Od początku roku mieliśmy stały cel w ramach prac nad rozwojem naszych produktów: zmniejszyć liczbę reklam na stronie wiki. To była znaczna część projektu, który nazywamy Modernizacją wiki. Wiedzieliśmy, że dzięki poprawieniu wyglądu strony i samego produktu, będziemy mogli zapewnić użytkownikom i reklamodawcom bardziej nowoczesne wrażenia internetowe, bez chaosu reklamowego, który mieliśmy na stronach do tej pory.

  Z przyjemnością informujemy, że osiągnęliśmy ten kamień milowy. Od ostatniego poniedziałku, 2 października, na całym świecie dostępne są zupełnie nowe doświadczenie reklamowe, dzięki któremu na stronie znajduje się mniej reklam. W rzeczywistości pozbyliśmy się ponad 30% wszystkich elementów reklamowych na naszej stronie. To jest …

  Czytaj całość >
 • Nanaki

  Modernizacja Wiki ma na celu zapewnienie, aby FANDOM oferował nowoczesne doświadczenia cyfrowe, które zapewnia właściwe treści we właściwym czasie, posiada łatwą nawigację, oferuje lepsze doświadczenia zarówno dla użytkowników jak i reklamodawców. Aby pomóc czytelnikom odkrywać niesamowite treści, z radością prezentujemy przeprojektowany Kanał informacji dla fanów, który udostępnia treści twojej wiki, Dyskusji oraz Wieści z FANDOMU.


  Kanał informacji jest dostępny na dole artykułów angielskich społeczności od jakiegoś czasu. Na tej liście znajdowały się polecane artykuły, co ułatwiało użytkownikom znalezienie więcej treści na stronie. Jutro wprowadzamy nową wersję Kanału informacji dla fanów, we wszystkich pozostałych wersjach językowych.


  Od …  Czytaj całość >
 • Wedkarski

  Wraz z powiększającym się zainteresowaniem Dyskusjami na FANDOMIE, ciągle wzrasta liczba społeczności aktywnie dodających treść. Nie wszystkie z nich posiadają administratorów z dodatkowym czasem i skłonnością do moderowania. Z tego powodu w przyszłym tygodniu wprowadzimy nową globalną grupę użytkowników. Jej członkowie będą pomagać w moderacji Dyskusji na społecznościach, gdzie pomoc jest pilnie potrzebna – bez względu na to, czy to z powodu nieaktywności administracji, jej braku chęci lub wręcz przeciwnie, prośby o dodatkową pomoc.


  Ta grupa, nazwana globalnymi moderatorami Dyskusji, wystartuje wraz z grupą wolontariuszy ze sporym bagażem doświadczeń w Dyskusjach. Wielu z nich pomogło sprawić, aby Dyskusje stały się prosperującą częścią ich…


  Czytaj całość >
 • Nanaki

  W ostatnim czasie, Dyskusje ewoluowały w wolnym, ale stałym tempie. Do tej pory, w 2017 roku dodaliśmy nowy system powiadomień, zaimplementowaliśmy nowy nagłówek, stworzyliśmy Podsumowanie Dyskusji i wprowadziliśmy wiele innych drobnych usprawnień. Jeszcze w tym miesiącu, moduł Dyskusji ponownie pojawi się w stopce stron na wiki.

  Dyskusje są już dostępne na ponad 80% społeczności FANDOMU. Mamy możliwość migracji wątków na forum do Dyskusji, dla społeczności, które są gotowe. Migracja miała już miejsce na niektórych społecznościach, czy to dlatego, że zgłosiły się na ochotnika, czy przez brak aktywności, lub niewielką ilość postów na forum.


  Czy Twoja społeczność jest zainteresowana migracją forum? Jeśli tak, to admin może napisać do nas prze…

  Czytaj całość >