Fandom

Centrum Społeczności

 • Baakamono

  UWAGA: Głosowanie zostało zakończone. Kliknij tutaj aby zobaczyć wyniki.

  Nominacje dobiegły końca; rozpocznijmy pierwszą edycję Fantasy Food Fight!

  Społeczności Wikii przemówiły. Spośród mnóstwa nominacji wybraliśmy 16, naszym zdaniem, najlepszych, które staną do walki w rundzie pierwszej! Czy potrawa zgłoszona przez Twoją społeczność przeszła eliminacje?

  Wszystko zależy teraz od was i od waszych głosów! Zaangażujcie swoje społeczności, niech zwycięży najlepszy!

  Czytaj całość >
 • Baakamono

  Fantasy Food Fight 2016

  lip 21, 2016 przez Baakamono


  UWAGA: Nominacje dobiegły końca. Kliknij tutaj aby zagłosować w rundzie finałowej.

  Przed wami coś, czego jeszcze nie było – pierwsza edycja Fantasy Food Fight!

  Tego lata proponuję wam zupełnie nową zabawę, która robi furorę na zagranicznych społecznościach. W waszych ulubionych seriach i grach pełno jest zapewne wymyślonego i oryginalnego jedzenia, na widok którego cieknie ślinka. Zdecydujmy, które z nich jest najlepsze i zasługuje na tytuł zwycięzcy w pierwszej edycji Fantasy Food Fight!


  1. Zdecyduj się! Wybierz potrawę, przekąskę albo napój z twojego ulubionego wymyślonego uniwersum, na przykład chrupiący udziec z dzika z gry Gothic, chili-dogi z Sonica czy kruchego kota z Steven Universe.
  2. Nominuj! Jeśli już się na coś zdecydowałeś, możesz nominować …


  Czytaj całość >
 • Baakamono


  Blogi to wyjątkowe miejsce na współpracującej społeczności. Większość stron jest współtworzona przez wielu użytkowników, którzy w ten sposób przyczyniają się do budowy bazy danych na poszczególny temat. Blog z drugiej strony to także artykuł, lecz napisany przez jedną osobę.

  W pewnym sensie są podobne do tablic wiadomości i stron dyskusji, lecz ogólnie rzecz biorąc tablice to miejsce dyskusji pomiędzy dwoma lub kilkoma osobami. Dyskusje mogą dotyczyć spraw na wikii lub rozprawiać o tym, jak najlepiej napisać artykuł, a może po prostu są miłym przywitaniem. Blogi skłaniają innych do wzięcia udziału w dyskusji, lecz same w sobie nie są dyskusjami. Można by rzec, że są bardziej jak artykuł i następująca po nim konwersacja.

  Mamy też forum, które, …


  Czytaj całość >
 • Baakamono

  Przed adopcją

  maj 29, 2015 przez Baakamono

  Trafiłeś na fascynującą wiki, gotową do rozwoju i aż palisz się do pracy. Jednakże z pewnych powodów wikia nie nadaje się do adopcji. Być może administrator jest “prawie” nieaktywny i edytował w zeszłym miesięcu, a może nie edytujesz na wiki wystarczająco długo, by spełnić wymagania. A może po prostu nie jesteś jeszcze gotowy.

  Nawet bez uprawnień administratora możesz wiele zdziałać na wiki i tym samym przygotować się do adopcji.

  Na sam początek sprawdziłbym, czy ktoś jeszcze odwiedza wikię. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest udanie się na Specjalna:Ostatnie zmiany, gdzie zobaczysz wykonane w ostatnim czasie edycje. To jedna z ważniejszych stron na wiki. Jeśli dobrze się z nią zapoznasz, błyskawicznie staniesz się wikiowy…

  Czytaj całość >
 • Baakamono

  Czołem! Mam okazję przedstawić wam blog Charliego Boatwrighta - jednego z analityków w Zespole Wikii.

  Dzisiaj na warsztat weźmiemy optymalizację dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search engine optimization – SEO; zwana także pozycjonowaniem). Najogólniej mówiąc, jest to proces zwiększający szansę na znalezienie się wiki na listach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych. W ten sposób wyszukiwarki są w stanie właściwie określić "trafność" i "znaczenie" wiki bazując na kryteriach wyszukiwania, by w ten sposób przedstawić wyniki, których oczekuje użytkownik. Dla przykładu - gdy użytkownik wyszukuje frazę "Kim jest Harry Potter", algorytm w wyszukiwarce Google zwraca mu listę najbardziej trafnych wyników. W tym przypadku Wikia ląduje na miejscu…

  Czytaj całość >

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki