FANDOM


Zgodnie z tym, co było napisane w poprzednim wpisie, z dniem dzisiejszym zaczynamy zabawę w typowanie wyników zbliżających się mistrzostw Euro 2016. Zanim jednak zaczniemy, wyjaśnijmy sobie kilka prostych zasad.

Punktacja, podobnie jak w przypadku typera mundialu w Brazylii, jest bardzo prosta. Za podanie poprawnego rezultatu meczu otrzymuje się jeden punkt. Dodatkowe dwa oczka (czyli łącznie będzie można zdobyć aż trzy) doliczane są wtedy, gdy ktoś wytypuje jeszcze poprawny wynik spotkania.

Ponadto w pierwszym poście każdy użytkownik może wytypować pierwszą dwójkę turnieju[1] (za każdą poprawnie wytypowaną drużynę 5 punktów; za poprawnie wytypowanego zwycięzcę 10 punktów; za wytypowany zespół na poprawnym miejscu 10 punktów) oraz króla strzelców (za poprawne wytypowanie nazwiska 15 punktów), a także liczbę zdobytych przez niego goli (5 punkty).

W przypadku zakończenia fazy grupowej i wkroczenia rozgrywek do fazy pucharowej, proszę dodatkowo zaznaczyć, czy wynik jest po dogrywce (wynik 2:1 to nie to samo co 2:1 dogr.). Możliwe jest również spróbowanie wytypowania serii rzutów karnych – za poprawne wytypowanie odbycia się serii rzutów karnych przyznawane będą 2 punkty, natomiast jeszcze za poprawne wytypowanie dokładnego wyniku serii rzutów karnych dodatkowe 3 punkty.

Do zabawy dołączyć i zrezygnować można w każdym momencie, ilość typowanych meczów również jest dowolna. Chcesz typować tylko mecze Polaków? Żaden problem, To Ty na tym stracisz.

Przypominam o hojnych nagrodach. Zwycięzca typera otrzyma autograf Nanakiego, a zdobywca drugiego miejsca autograf Szynki013, który dodatkowo obiecał, że dorzuci coś od siebie. ;)


Pora zacząć typować pierwsze wyniki. Pierwszą serię fazy grupowej typujemy do 10 czerwca.

<poem>
Czołówka Euro 2016:
# ...
# ...
Król strzelców: ... (liczba goli: ...)

Wyniki spotkań:
Francja - Rumunia
Albania - Szwajcaria
Walia - Słowacja
Anglia - Rosja
Turcja - Chorwacja
Polska - Irlandia Północna
Niemcy - Ukraina
Hiszpania - Czechy
Irlandia - Szwecja
Belgia - Włochy
Austria - Węgry
Portugalia - Islandia
Rosja - Słowacja
Rumunia - Szwajcaria
Francja - Albania
Anglia - Walia
Ukraina - Irlandia Północna
Niemcy - Polska
</poem>

Powodzenia!

  1. W Euro nie ma meczu o trzecie miejsce