FANDOM


Hej, wikianie! Wcześniej już pisaliśmy o globalnej nawigacji, teraz chcemy omówić nasze plany całkowitego wprowadzenia nowej nawigacji jutro, 3 grudnia.

Otrzymaliśmy sporo sugestii na podstawie poprzedniego posta i planujemy eksperyment sprawdzający możliwości zaadresowania problemów, które zostały zgłoszone. W skrócie – rozmiar nawigacji, jej widoczność przy przewijaniu oraz nasza kolorystyka powodowały uczucie, że nawigacja dominuje nad treścią, szczególnie na wiki o ciemnej kolorystyce.

Eksperyment ten udostępni trzy wersje nawigacji. Wersja 1 będzie dokładnie taka sama jaką użyliśmy poprzednio, wersja 2 będzie się chować przy przewijaniu w dół oraz pojawi się zaraz gdy użytkownik zacznie przewijać do góry, wersja 3 się chować przy przewijaniu w dół oraz pojawi się po powrocie na samą górę. W pełni rozumiemy, że stały element w naszej kolorystyce może odwracać uwagę. Mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć ten sam cel bez potrzeby na ciągłą widoczność nawigacji.

Aby zdobyć najlepsze dane planujemy wprowadzić aktualizację na całej Wikii i będziemy monitorować statystyki przez cały grudzień. Będziemy śledzić całkowitą ilość wyszukiwań oraz ilość wyświetleń na użytkownika. Dodatkowo będziemy obserwować jak te metryki będą się zmieniać wewnątrz grup użytkowników. Użytkownicy, który odwiedzają Wikię dzielą się na trzy wyraźne grupy na podstawie ilości odwiedzin – użytkownicy odwiedzający raz w miesiącu, ci odwiedzający codziennie oraz wszyscy, którzy mieszczą się pomiędzy. Od początku mamy na celu utrzymanie osiągów wewnątrz najbardziej aktywnej grupy oraz wyraźne zwiększenie zaangażowania wśród pozostałych. Poprzednia beta pokazała duże postępy wśród grup o małym zaangażowaniu i chcemy sprawdzić czy to się utrzyma przy większej widowni.

Na koniec, ta aktualizacja będzie zawierać poprawki kilku ważnych błędów z bety. Jak poprzednio, w razie czego możecie śmiało zgłaszać problemy w komentarzach pod tym wpisem lub przez Specjalna:Kontakt, a my postaramy się nimi zająć. W styczniu mamy zamiar zbadać wyniki eksperymentu oraz wprowadzić niezbędne poprawki, aby dostarczyć wszystkim fanom Wikii najlepsze możliwe doznania.

Uwaga: Wszystkie zmiany w globalnej nawigacji powinny być ograniczone tylko do osobistego arkusza styli i skryptów.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki