FANDOM


Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Jak zostało wspomniane w ostatniej aktualizacji, zaczynamy okres próbny wydań aktualizacji dwa razy w tygodniu, we wtorek i czwartek. Korzyściami z wprowadzenia tej zmiany jest między innymi to, że aktualizacje będą wydawane szybciej, a poszczególne wydania są mniejsze i łatwiejsze w zarządzaniu. W tym tygodniu publikujemy jedną aktualizację techniczną, zawierającą szczegóły wczorajszego i jutrzejszego wydania.

W przyszłości, w razie potrzeby, aktualizacja techniczna będzie obejmowała punkt „Spojrzenie naprzód” objaśniający szczegóły głośnych zmian oczekiwanych w następnym tygodniu.

Nowe funkcje

  • Dzielenie się artykułami na mediach społecznościowych może być teraz dokonane za pomocą prostych gestów rękami. Przykładowo, gest 'kciuk do góry' od razu umieści stronę na Twojej osi czasu na Facebooku. Gest 'latający ptak' wyśle w Twoim imieniu tweet z linkiem. W przyszłości planujemy dodanie 'przewrócenia oczami' jako sposobu na dzielenie się za pomocą Google+.

Naprawione błędy

Wtorek
  • Naprawiono przycisk wysyłania opinii na Rozszerzenia wiki dla Obrazu tytułowego.
  • Przycisk „Najlepsze praktyki” w podglądzie edytora klasycznego będzie prowadził do lokalnej strony z pomocą (w języku danej wikii).
Czwartek
  • Logowanie za pomoca Facebooka zostanie naprawione na kilku społecznościach (problem nie dotyczy stron w domenie wikia.com)

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

Znane błędy

  • Ciągle przyglądamy się problemowi uniemożliwiającemu włączanie Odznaczeń na niektórych nowo utworzonych wiki.

Spojrzenie naprzód

  • W przyszłym tygodniu z powodu Świąt Wielkanocnych będzie miała miejsce tylko czwartkowa aktualizacja.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.