Fandom

Wikia Polska

Komentarze0

Aktualizacja techniczna 02.09.2015

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się we wtorki i czwartki. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Naprawione błędy

Wtorek
 • Ponownie działa podgląd w kreatorze motywu.
 • Naprawiono brak opcji „nie dziel” dla obrazów tła o szerokości większej niż 2000px.
 • Kursor edytora klasycznego nie będzie znajdował się na końcu strony jeśli tryb źródłowy został wyświetlony z powodu skomplikowanego kodu lub wywołany przez parametr URL.
Czwartek

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

Wtorek
 • Jako część panujących prac nad zabezpieczeniami na Wikii, planujemy wprowadzić opcję w preferencjach pozwalającą na włączenie osobistych skryptów JS. Kiedy zostanie to wprowadzone, zostanie przywrócona możliwość edytowania osobistych plików JS.
 • Dalsze nowości na temat zabezpieczeń zostaną zapowiedziane w nadchodzących tygodniach.
Czwartek
 • Użytkownicy z niepotwierdzonym adresem e-mail zobaczą komunikat z prośbą o jego potwierdzenie. (Poprawka została opóźniona)
 • Jak zostało wspomniane wyżej, pracujemy nad wprowadzeniem preferencji pozwalającej na włączenie osobistych skryptów JS. Zmiana ta zostanie wprowadzona niezależnie od głównej aktualizacji i planujemy poinformować o tym użytkowników, którzy już korzystają z osobistych JS.
 • Szybkie podsumowanie obecnych prac: wśród wielu małych poprawek, dalej pracujemy nad ponownym udostępnieniem edytowania JS dla społeczności jak i rozszerzeniem białej listy komunikatów oraz zamienieniem ważnych użyć taga Verbatim (jak widżet Twittera czy odtwarzacz SoundCloud).
 • Zdajemy sobie sprawę, że czekanie na te zmiany z niecierpliwością. Bezpieczeństwo jest dla nas sprawą priorytetową i musimy stąpać ostrożnie, ale postaramy się wprowadzać aktualizacje tak szybko jak to możliwe.

Znane błędy

 • Dostęp do edytora klasyczne w skórce Wikia na smartfonie (przez tryb „Pełna strona”) jest tymczasowo wyłączony. Jako sposób obejścia można ręcznie dodać parametry do URL:
  ?useskin=oasis&action=edit

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.

Więcej w Fandom

Losowa wiki