FANDOM


Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się we wtorki i czwartki. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Nowe funkcje

  • Przenośne infoboksy teraz wspierają karty z obrazami na komputerach i galerie na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że możesz pokazać kilka obrazów w swoim infoboksie. Zajrzyj do tego wątku jeśli chcesz dowiedzieć się więcej!

Naprawione błędy

  • Linki w tagach <poem> wewnątrz przenośnych infoboksów nie będą już usuwane.

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

  • Z powodów bezpieczeństwa, funkcja Verbatim zostanie wycofana pod koniec tygodnia. Więcej informacji na temat dlaczego zachodzi taka zmiana i jak z nią sobie poradzić znajdziecie w tym wątku.
  • Dodaliśmy prefiks do białej listy komunikatówMediaWiki:Custom-* – pozwoli to na tworzenie własnych komunikatów.
  • Dalej rozszerzamy grono społeczności z udostępnionym procesem przeglądu JS – chociaż obecnie każda względnie aktywna wiki już ma dostęp to następnie udostępnimy go dla wiki, które mają jakikolwiek JS społeczności.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.