Fandom

Wikia Polska

Komentarz1

Aktualizacja techniczna 03.02.2016

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się we wtorki i czwartki. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Nowe funkcje

Skróty klawiaturowe zostały rozszerzone o kilka przydatnych funkcji. Nie trzeba już się uganiać z klawiszami dostępu przeglądarek – proste kombinacje pojedynczych klawiszy zaprowadzą nas tam gdzie trzeba. Jest też możliwość wyszukiwania z listy specjalnych funkcji i stron.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Pomoc:Skróty klawiaturowe albo możesz po prostu wcisnąć „?”. Jeśli macie jakieś sugestie, napiszcie w komentarzach lub na Specjalna:Kontakt/feedback

Stare skróty dalej pozostaną dostępne.

Naprawione błędy

Wtorek
  • Usunięto błąd, który powodował wyświetlanie data-portable="false" w niektórych artykułach.
  • Naprawiono problem, który powodował znikanie niektórych danych (jak daty urodzin) z profili użytkowników.
  • Problem, który przez długi czas powodował wyświetlanie pustych stron został zidentyfikowany i naprawiony. Jeśli pojawią się kolejne przypadki, dajcie nam znać.
  • Naprawiono błąd, który powodował pojawianie się dodatkowego /wiki/ w linkach interwiki został naprawiony.
Czwartek
  • Specjalna:Użytkownicy nie wyświetla już błędnych wyników oznaczonych jako global-bot. (Ta poprawka została już wprowadzona)
  • Filmy z niektórymi znakami specjalnymi w tytule już nie będą wyświetlać zepsutej miniaturki. (Ta poprawka została już wprowadzona)
  • Większe pliki Ogg będą się poprawnie odtwarzać w Chrome (Ta poprawka została już wprowadzona. Może wymagać poczekania na odświeżenie pamięci podręcznej)

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

Wtorek
  • Znaki specjalne jak „:” czy „/” nie będą już kodowane w linkach interwiki (np: „%3A”).
Czwartek

Znane błędy

  • Badamy przyczyny przypadków ignorowania przejścia na pełną wersję strony na urządzeniach mobilnych.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.

Więcej w Fandom

Losowa wiki