FANDOM


Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się w każdą środę. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Uwaga: W związku z Narodowym Świętem Niepodległości aktualizacja zostanie wprowadzona z jednodniowym opóźnieniem.

Naprawione błędy

  • Kilka poprawek mających na celu polepszenie zachowania elementów wykorzystujących JavaScript, które są wywoływane po początkowym wgraniu strony. Na przykład nowe galerie obrazów we wpisach na forum i tablicach, zwijane tabele w komentarzach, spisy treści wewnątrz TabView i wiele więcej.
  • Obrazy SVG będą poprawnie wyświetlane w nowych galeriach. (Ta poprawka została już wprowadzona)
  • Nowe galerie będą poprawnie wyświetlane w VisualEditorze gdy język użytkownika jest inny niż język treści, podpisy nie będą powodować wyjścia poza obszar edytora podświetlenia po zaznaczeniu oraz rozszerzenie galerii (przez expand="true") będzie również widoczne w edytorze.
  • Aplikacja Game Guides została zaktualizowana do wersji 3.0.3 zawierającej poprawki m.in. z wyświetlaniem artykułów na urządzeniach z iOS 8.

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

  • VisualEditor zostanie wycofany z Laboratorium. W związku z niedawną migracją, zalogowani użytkownicy powinni wybrać domyślny edytor w preferencjach. Opcja „Domyślny” zostanie wycofana w niedalekiej przyszłości.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.