FANDOM


Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się w każdą środę. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Naprawione błędy

  • Usunięte wyróżnione wątki, nie były usuwane z powiadomień.
  • W polach tekstowych nagłówka Profil, nie-łamliwa spacja była renderowania jako   po dwukropku. To nie powinno się już zdarzyć, a istniejące problemy można rozwiązać ponownie je zapisując. (Problem najczęściej występował podczas korzystania z tego :) emotikonu/tej emotki).

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

  • やったあ! Nowa japońska strona główna została uruchomiona w zeszłym tygodniu!
  • Specjalna:ParserSpeed jest teraz dostępna dla wszystkich administratorów wiki. To narzędzie pozwala zobaczyć różne statystyki dotyczące najwolniejszych stron na wiki. Należy pamiętać, że narzędzie jest jeszcze w fazie bety, także wszelkie uwagi są mile widziane.
  • Specjalna:Licznik edycji teraz zawiera wiersz z usuniętymi edycjami, pozwala to na dopasowanie zaktualizowanej liczby edycji w profilu użytkownika.
  • Od przyszłego poniedziałku, Wikia będzie przenosić obrazy do nowego, rozproszonego systemu przechowywania. Proces będzie podobny do tego, który miał miejsce w listopadzie i grudniu. Przenosiny będą się odbywać na każdej wiki z osobna, zaczynając od tych najstarszych i najmniejszych. W czasie działania skryptu przenoszącego pliki, możliwość przesyłania nowych będzie zablokowana do czasu zakończenia procesu. Proces będzie wykonany po cichu po stronie serwera i nie będzie powodował większych zakłóceń poza wyłączonym przesyłaniem plików. Przesyłanie będzie wyłączone na krótki czas, zazwyczaj do godziny.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.