FANDOM


Witajcie! Jestem Ducksoup.

Wikia jest duża. Bardzo duża. Na Wikii jest 350 000 społeczności, z 166 milionami unikalnych odwiedzających miesięcznie. Te liczby to nie żart. Kiedy je wyrecytowałem mojej mamie, zrobiła wielkie oczy i zapytała, „czekaj, ilu ludzi zajmuje się wsparciem społeczności?”

To bardzo trafne pytanie! Bezpośrednim wsparciem dla języka angielskiego zajmuje się osiem osób. Następnie dos en Español, eine auf Deutsch, yi ge Zhong wen yuan gong, один на русском, ichi in Nihongo, une en Français, e uma em português. Na pewno większość z Was miała do czynienia z jednym z nas.

Jedna osoba przypada na 11,8 miliona użytkowników, oznacza to, że nie jesteśmy w stanie wiedzieć co się dzieje na Waszych stronach. Lokalna administracja zawsze będzie miała lepsze pojęcie na temat okoliczności blokady niż my kiedykolwiek będziemy mieć. Oni Cię znają. Jesteś częścią ich społeczności. Społeczności, o którą dbają. Oznacza to, że uznanie ich oceny sytuacji prawie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Lokalni administratorzy również znają swoje społeczności znacznie lepiej od nas. Czyny i zachowania, które są zakazane na niektórych wikiach mogą być celebrowane na innych. Admini wiedzą kto wcześniej stwarzał problemy na czacie, kto może tylko trollować i kto ma historię tymczasowych blokad. Ten kontekst jest ważny! Możemy próbować, ale nigdy nie będziemy mieć tak obszernej wiedzy jaką ma lokalna administracja.

Wasza wikia jest Wasza! Pracownicy mają kilka zasad, które utrzymujemy (żadnych ataków pomiędzy wiki), ale znacznie bardziej kierujemy się zasadą żyj i pozwól żyć. Admini wiedzą lepiej jaką atmosferę chcą mieć na swojej wikii niż my. Pracownicy (przyp. tłum. co za tym idzie helperzy) odblokowujący użytkowników zablokowanych przez administrację nie stanowi poszanowania ich woli.

Chcemy, żeby wszyscy mieli frajdę na Wikii. Jeśli uważasz, że niesłusznie Cię zablokowano, najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie wiadomości administratorowi, który Cię zablokował na Centrum Społeczności. Będzie to neutralny grunt, gdzie będziecie mogli to przedyskutować. Zależnie od sytuacji staff/helper będzie mógł pomóc w moderowaniu takich dyskusji.

Mam nadzieję, że wszystko jasne! Pytania zostawcie w komentarzach.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki