FANDOM


W ostatnim czasie, Dyskusje ewoluowały w wolnym, ale stałym tempie. Do tej pory, w 2017 roku dodaliśmy nowy system powiadomień, zaimplementowaliśmy nowy nagłówek, stworzyliśmy Podsumowanie Dyskusji i wprowadziliśmy wiele innych drobnych usprawnień. Jeszcze w tym miesiącu, moduł Dyskusji ponownie pojawi się w stopce stron na wiki.

Dyskusje są już dostępne na ponad 80% społeczności FANDOMU. Mamy możliwość migracji wątków na forum do Dyskusji, dla społeczności, które są gotowe. Migracja miała już miejsce na niektórych społecznościach, czy to dlatego, że zgłosiły się na ochotnika, czy przez brak aktywności, lub niewielką ilość postów na forum.

Migration

Czy Twoja społeczność jest zainteresowana migracją forum? Jeśli tak, to admin może napisać do nas przez Specjalna:Kontakt. Pamiętajcie, aby podać o jaką społeczność chodzi.

Wiemy, że wiele społeczności woli poczekać na dalszy rozwój funkcji, takich jak zamiennik dla opcji wyróżniania wątków na forum, czy bardziej wszechstronny edytor dla Dyskusji. Są to dwa projekty nad którymi będziemy pracować – razem z innymi – i na pewno ogłosimy zmiany wraz z ich rozwojem.

Informacje jak działa proces migracji znajdują się poniżej, a przyszłe informacje będą się również pojawiać w FAQ dla Dyskusji.

Gdy ma miejsce migracja:

  • subfora stają się kategoriami w Dyskusjach i będą zawierać te same posty;
  • jeśli Dyskusje już istnieją, treść z Forum zostanie dodana jako nowe kategorie, więc zalecane jest, aby administracja połączyła i skonsolidowała kategorie;
  • Specjalna:Forum stanie się przekierowaniem do Dyskusji;
  • adresy do subforów będą kierować do odpowiednich kategorii;
  • adresy do wątków będą kierować do ich odpowiedników w Dyskusjach;
  • okejki staną się głosami;
  • przeniesione wątki dalej pozostaną obserwowane przez użytkowników;
  • tematy (nazwy powiązanych artykułów) zostaną zapisane, ale na chwilę obecną nie będą widoczne.

Po migracji, wszystkie posty zawierające zaawansowane formatowanie zachowają je i będą wyglądać podobnie do oryginalnych wątków. Oznacza to jednak, że ta treść będzie zawiera dodatkowe atrybuty (jak pogrubienia, kursywa, linki w tekście itp.), których nie da się modyfikować w edytorze dostępnym w Dyskusjach. Dlatego administratorzy nie powinni edytować zmigrowanych postów chyba, że jest to absolutnie konieczne. Zapisanie takiego postu po dokonaniu zmian będzie się wiązać z usunięciem składni HTML i wpis zostanie zamieniony na czysty tekst.

Oto kilka przykładów zmigrowanych postów:

Z wyprzedzeniem dziękujemy wszystkim społecznościom, które zdecydują się na dokonanie zmiany już teraz!