FANDOM


Podsumowanie modernizacji
Redukcja liczby reklam
 • Wprowadziliśmy nowy układ reklam, który zmniejszył ich liczbę.
 • Nowy układ zmniejszył ilość jednostek reklamowych o 30%.
 • Poprawia wygląd i wydajność stron na wiki.
 • Wybrany układ został wprowadzony po kompleksowych testach na całym portali.
 • Wyróżnione filmy i zmiany wyglądu umożliwiły nam zmniejszenie ilości reklam.
Wyróżnione filmy
 • Dotyczą tematu artykułu.
 • Są umieszczone na początku artykułu (przykłady: Alec Ryder, Newt Scamander)
 • Pojawiają się w wersji mobilnej.
 • Rozpoczną odtwarzanie automatycznie (z wyciszonym dźwiękiem) i minimalizują się w trakcie przewijania.
 • Umieszczenie reklam przed filmami pozwoliła nam zredukować ilość reklam na stronie.
 • Filmy odtwarzają się automatycznie (z wyłączonym dźwiękiem) oraz odtwarzacz jest minimalizowany przy przewijaniu strony. Automatyczne odtwarzanie można wyłączyć na 2 tygodnie.
Aktualizacja nagłówków strony i artykułu
Inne zmiany wyglądu
 • Wypuściliśmy zmodernizowane wersje kluczowych modułów. Pozostałe moduły wkrótce zostaną zaktualizowane.
 • Kanał informacji dla fanów, znajdujący się na dole strony, został zaktualizowany i teraz zawiera strony z wiki, dyskusje społeczności, zawartość redakcyjną, Wyróżnione filmy oraz spotlighty.


Pytania lub uwagi? Daj nam znać!

Modernizacja wiki przyniosła ze sobą wiele ekscytujących zmian w FANDOMIE. Polecane filmy na wiki zostały wprowadzone w wielu najpopularniejszych społecznościach, dając nam szansę przetestowania usunięcia części reklam ze strony. Do tej pory, modernizacja skupiała się na wersji desktopowej, ale nadszedł czas na wprowadzenie zmian w wersji mobilnej.

W ubiegłym tygodniu wypuściliśmy pierwszą wersję filmów na wiki w wersji mobilnej. Były one przeznaczone dla stron, takich jak strona Skills na angielskiej Mass Effect Wiki, która zawiera filmy, ale nie ma infoboksa. Od 18 maja można oglądać mobilne filmy na wiki, nawet jeśli pojawiają się one na stronach, które posiadają infoboksy.

Jak wyglądają mobilne filmy?

Jak to działa?

 • Strony mobilne bez infoboksów. W tych przypadkach, filmy pojawią się na górze strony w uwidocznionym miejscu. Po rozpoczęciu przewijania, film pozostanie na górze strony, w mniejszym rozmiarze, dopóki nie zostanie zamknięty. To zachowanie w wersji mobilnej odpowiada minimalizowaniu do prawego dolnego rogu w wersji desktopowej.
 • Strony mobilne zawierające przenośne infoboksy. Kiedy strona zawiera film oraz przenośny infoboks, film zostanie umieszczony bezpośrednio w infoboksie i będzie znajdował się pod obrazkiem. Zostało to zaprojektowane w taki sposób, aby upewnić się, że film pasuje do infoboksa i wygląda jak jego naturalna zawartość. Po rozpoczęciu przewijania strony, film pozostanie na górze strony, w mniejszym rozmiarze, dopóki nie zostanie zamknięty.
 • Strony mobilne z nieprzenośnymi infoboksami. W tych przypadkach, filmy przyjmą zachowanie jak na stronach wersji mobilnej bez infoboksów. Filmy będą tutaj widoczne na górze strony i pozostaną tam podczas przewijania strony.

Oto podgląd tego, jak będą wyglądały w wersji mobilnej:

Mobile Featured Video

Filmy dla wiki znajdują się na górze strony lub są umieszczone w infoboksie.

Autoodtwarzanie a Wi-Fi

Jedna z obaw wyrażanych przez użytkowników dotyczyła tego, czy funkcja autoodtwarzania filmów wpłynie na wydajność, więc zapewniamy, że tak się nie stanie. W wersji mobilnej funkcja autoodtwarzania będzie włączona tylko, kiedy urządzenie jest połączone z siecią wi-fi. W ten sposób, Wasze połączenie mobilne nie będzie wykorzystywane na autoodtwarzanie filmów.

Wierzymy też w dawanie użytkownikom wyboru odnośnie tego czy chcą nadal korzystać z autoodtwarzania filmów. W wersji na komputer osobiste udostępnimy wszystkim użytkownikom, tym zalogowanym oraz tym wylogowanym, możliwość wyłączenia autoodtwarzania. Opcja ta pozostanie zachowana przez pewien czas, a po jego upływie, będziecie mogli aktywować ją ponownie, jeśli tylko zechcecie. Jeśli test na komputerach przebiegnie pomyślnie, być może wprowadzimy to rozwiązanie również w wersji mobilnej.

Co dalej?

Wprowadzenie filmów w wersji mobilnej to duży krok dla zapewnienia zgodności wszystkich platform w ramach modernizacji wiki. Na dalszych etapach, będziemy kontynuowali prace nad stworzeniem ostatecznej wersji przeprojektowanego nagłówka strony i artykułu, który wprowadzimy w wersji mobilnej po ukończeniu wersji desktopowej. Przygotowujemy się również do nowych testów zmniejszenia ilości reklam, które również zostaną przeprowadzone w wersji mobilnej w niedalekiej przyszłości.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie stałego rozwoju modernizacji, napiszcie do nas w komentarzach!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.