FANDOM


W dniu dzisiejszym wypuściliśmy ujednoliconą aplikację FANDOM na system iOS, która jest dużą aktualizacją naszej flagowej aplikacji. Aplikacja ta łączy treści wiki, redakcyjne i dyskusje w jednej wygodnej aplikacji – dając fanom łatwy dostęp do wszystkiego, co jest dostępne dla określonego fandomu, takiego jak Gwiezdne wojny, Trzynaście powodów, czy Fortnite. Wersja na urządzenia z systemem Android pojawi się niedługo, bo już w lipcu tego roku.

Rzućmy okiem na aplikację i jak będzie się ona zmieniała przez cały rok.

Udostępnienie społeczności Edytuj

Wszystkie rodzaje treści na FANDOMIE odgrywają istotną rolę w Podróży Fana. Ludzie są fanami wielu tematów, więc udostępnienie pełnej gamy społeczności i typów treści w aplikacji FANDOM będzie kluczem do stworzenia jeszcze lepszego doświadczenia dla społeczności na urządzeniach mobilnych.

Po ujednoliceniu aplikacji FANDOMU, jedną z największych zmian jest możliwość śledzenia całego fandomu i całej jego zawartości, a nie tylko śledzenia nowości w danych tematach. Oznacza to, że możesz uzyskać dostęp do fandomów, które:

  • posiadają społeczności i Dyskusje dopasowane do odpowiedniego tematu wiadomości redakcyjnych, takich jak Marvel Database pasująca do tematyki wiadomości na temat Marvela;
  • posiadają niezależną społeczność bez dedykowanego tematu wiadomości redakcyjnych;
  • posiadają odrębny temat redakcyjny, na przykład Gry, który nie ma przypisanej do niego społeczności.

Śledząc i zagłębiając się w dany fandom, użytkownicy będą mieli szybki dostęp do wszystkich treści dostępnych w tym fandomie i będą mogli wybrać rodzaje treści, które chcą przeglądać. Treści wiki będą wyświetlane w podobnym układie układzie co strona internetowa, co zapewnia większą spójność przy korzystaniu z urządzeń mobilnych.

Niektóre treści związane z wiadomościami są obecnie dostępne tylko w języku angielskim, ale będziemy Was informować o wszelkich aktualizacjach dotyczących języka polskiego.

Twój profil użytkownika Edytuj

Ujednolicona aplikacja FANDOMU zawiera profil użytkownika, dzięki czemu możesz spersonalizować swoje doświadczenie. Oprócz typowej nazwy użytkownika, awatara i opisu, dostępna jest opcja menu dla swojej ostatniej aktywności śledzonych fandomów.

Po wybraniu „Twoje fandomy” zobaczycie listę obserwowanych fandomów z możliwością usunięcia lub zmiany języka treści wiki w ich obrębie.

Przedstawiamy jeszcze więcej wiki Edytuj

Pierwsza odsłona ujednoliconej aplikacji FANDOM obejmuje tylko ponad 800 społeczności wiki, które są już dostępne poprzez aplikacje społeczności, ale w niedalekiej przyszłości będziemy wprowadzać wiki na znacznie większą skalę.

Włączenie większej liczby wiki znacznie zwiększy liczbę fandomów, które użytkownicy mogą odkrywać lub obserwować, dlatego wprowadziliśmy filtr wyszukiwania na ekranie wyboru tematu po pierwszym otwarciu aplikacji i na ekranie odkrywania fandomów.

FANDOM app introducing more wikis

Istniejące aplikacje społeczności dla systemu iOS zostaną wycofane i zastąpione przez ujednoliconą aplikację. Nasze aplikacje społecznościowe na Androida będą nadal obsługiwane i dostępne w Play Store po tym, jak ujednolicona aplikacja FANDOM zostanie udostępniona na Androida jeszcze w tym roku. Wszyscy użytkownicy, którzy otworzą aplikację społeczności na Androidzie, zobaczą monit o pobranie aplikacji FANDOM, dzięki czemu będą mieli dostęp do wszystkich treści aplikacji społeczności w różnych fandomach w jednej aplikacji.

Czy będzie jeszcze coś więcej? Edytuj

Zawsze jest coś jeszcze! To dopiero początek tej nowej, zunifikowanej aplikacji. W przyszłości planujemy zbadać opcje personalizacji wyglądu dla różnych fandomów i społeczności, a także inne sposoby edytowania.

W międzyczasie, jeśli macie jakieś pytania dotyczące ujednoliconej aplikacji FANDOMU, dajcie znać w komentarzach!