FANDOM


Jen Burton jest wiceprezesem ds. społeczności i jest w firmie od 2011 r. Współautorem tego bloga jest William Schulze, starszy wiceprezes ds. rozwoju działalności, który jest z nami od 2012 r.
Community Value

Większość dużych stron jest zbudowana wokół produktu lub usługi. Google zajmuje się znajdowaniem każdego możliwego szczątka informacji. Facebook i Twitter udostępniają platformę, dzięki której można się wypowiedzieć jako jednostka. To typowe dla większości stron, jednak Fandom jest inny i znacznie większy niż sam produkt czy usługa. To miejsce, gdzie ludzie zbierają się razem, aby skierować swoje własne pasje i wiedzę w celu budowania większej całości. Dlatego, żaden zestaw wartości Fandomu nie byłby kompletny bez Społeczności.

Społeczność jest w centrum naszych wartości i wszystkiego, co robimy. Bez przerwy szukamy równowagi między potrzebami społeczności a potrzebami biznesowymi. Szukamy nowych sposobów na współpracę, w tym rozszerzenie Community Connect, dzięki czemu możemy się lepiej komunikować z członkami społeczności. Dzięki tym kluczowym wartościom nasz produkt staje się narzędziem, zamiast tylko czymś, wokół czego kręci się strona. Mamy narzędzia do redagowania i publikowania, aby umożliwić tworzenie treści ludziom z całego świata, a ta treść staje się częścią większej społeczności. Takie narzędzia zrzeszają edytorów i czytelników, ale to ich pasja do bycia częścią społeczności powoduje, że wracają.

Ann Watson i Ted Gill napisali, że nasza firma działa jako społeczność. Wszyscy razem realizują wspólne cele, tak samo, jak Wy robicie to na swoich wiki. Nikt nie żyje w silosie, to niemożliwe pracować tutaj bez współpracowania z innymi zespołami. Nasz zespół ds. społeczności bezpośrednio pracuje razem z zespołami od produktu, sprzedaży i marketingu, aby potrzeby społeczności zawsze były w centrum uwagi przy podejmowaniu decyzji biznesowych i dotyczących produktu. Dołączając do naszego zespołu od sprzedaży, Twoja praca wymagałaby współpracy z zespołami ds. produktu, marketingu, redakcyjnego ([http:/fandom.wikia.com Wieści z Fandom]) oraz ds. społeczności, aby upewnić się, że podjęte decyzje generują największą wartość dla biznesu. Ten poziom współpracy buduje społeczność wśród pracowników.

W maju 2014 r. wykonaliśmy duży krok dotyczący rodzaju społeczności, jaka może istnieć na naszej platformie, gdy nabyliśmy Huddlera, platformę bazowaną na forach, gdzie fani zajmują się tematami, które normalnie nie są spotykane na Fandomie. Na przykład, jedna z siedmiu takich społeczności, NikeTalk, zaczęła jako miejsce dla ludzi dzielących się swoim umiłowaniem do produktów Nike. Od tego czasu rozrosła się do społeczności, która zrzesza najbardziej oddanych i obeznanych fanów butów sportowych. Inna społeczność, Head-Fi, jest domem dla entuzjastów wysokiej klasy słuchawek i sprzętu audio. Fora te zrzeszają ekspertów, którzy dzielą się swoją pasją do tych produktów, jak również dzielą się swoją wiedzą na ich temat.

Dla wielu z Was ten post jest pierwszym kontaktem z Huddlerem. Jednak mieliście okazję napotkać wpływ technologii Huddlera na naszej platformie, w Dyskusjach. Interfejs użytkownika znacznie się różni, jednak pod maską Dyskusje wiele czepią z oprogramowania, które napędza Huddlera. Wielu z członków zespołu zajmującego się Dyskusjami wcześniej pracowało nad nim. Bez sukcesu tamtych społeczności, sukces Dyskusji nie byłby możliwy.

Czy to dotyczy naszej głównej platformy Fandomu, czy społeczności Huddlera, ten sposób prowadzenia biznesu stawia społeczności na pierwszym miejscu. Mamy możliwość przedstawiać pasje naszych społeczności coraz większej widowni oraz pokazać innym firmom jak wielki wypływ i wiedzę mają fani w swoich fandomach. Ten rodzaj pasji, zarówno fanów, jak i pracowników, nie byłby możliwy bez Serca. To jest następna wartość, o której będziemy mówić za tydzień, gdy seria będzie kontynuowana blogiem od Jona-Paula Alesa-Barnicoata, wiceprezesa ds. talentu, oraz Ann Watson, wiceprezes ds. zasobów ludzkich.

A w międzyczasie. Co Wy najbardziej cenicie w Społeczności? Opowiedzieliśmy naszą historię, teraz Wasza kolej!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki