FANDOM


Kiedy udostępniliśmy Forum, wiele społeczności odkryło, że jest to świetny sposób, aby ułatwić komunikację między fanami, planować zmiany na wiki, organizować wydarzenia czy odpowiadać na pytania. Częstą prośbą, szczególnie od bardzo aktywnych społeczności, była możliwość lepszego moderowania aktywności na forum.

Miło nam ogłosić, że wraz z jutrzejszą aktualizacją, na wszystkich wiki zostanie wprowadzona nowa grupa, moderator. Razem z tym zostaną wprowadzone zmiany w tym co zwykli użytkownicy mogą i nie mogą robić na forach i tablicach użytkowników.

Zmiany te dotyczą wyłącznie forum i tablic. Tak jak z innymi grupami, administratorzy mogą, w razie potrzeby, nadać uprawnienia moderatora. Poniżej znajdziecie szczegóły zmian.

Zmiany w rolach i uprawnieniach na Forum
Grupa Szczegóły
Moderatorzy mogą Zamykać, reaktywować, usuwać i przywracać wątki
Usuwać i przywracać odpowiedzi
Wyróżnić i usunąć wyróżnienie wątku
Przenosić wątki między subforami
Zarządzać forum (zmieniać nazwy, opisy i kolejność)
Zwykli użytkownicy nie mogą Usuwać i przywracać odpowiedzi, poza własnymi
Usuwać i przywracać wątków, poza własnymi
Przenosić wątków między subforami
Zmiany w rolach i uprawnieniach na Tablicach wiadomości
Grupa Szczegóły
Moderatorzy mogą Zamykać, reaktywować, usuwać i przywracać wątki
Usuwać i przywracać odpowiedzi
Zwykli użytkownicy nie mogą Usuwać i przywracać odpowiedzi, poza własnymi
Usuwać i przywracać wątków na tablicach innych użytkowników, poza własnymi
Zwykli użytkownicy mogą Zamykać, reaktywować, usuwać i przywracać wątki na własnej tablicy
Keep-calm-im-a-moderator

W obu funkcjach, możliwości dostępne dla administratorów i rollbacków pozostaną bez zmian. Zwykli użytkownicy nie mogą anulować zmian (usuwanie, przywracanie, zamykanie i reaktywowanie) wykonanych przez administratorów lub moderatorów, nawet na własnych tablicach.

W przeszłości, tworzyliśmy osobne grupy moderatorów na niektórych wikiach na żądanie. Jeśli jesteś administratorem jednej z takich wiki i chcesz, aby usunąć lub zmienić nazwę takiej grupy, napisz w komentarzu.

Specjalne podziękowanie dla Sactage, jednego z naszych wolontariuszy, za całą pracę, dzięki której stało się to rzeczywistością. Daj znać jeśli nowa grupa przyda się na Twojej wiki!

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.