FANDOM


The Janitor
Witajcie! Dzisiaj Rappy z Community Support Team przynosi Wam nowe wieści z Volunteer Spam Task Force (VSTF).

Zapewne wielu z Was wie, że Volunteer Spam Task Force to grupa wolontariuszy, którzy starają się o to, by Wikia była wolna od spamu i wandalizmu. Pracują za kulisami, by utrzymać ten nieznośny aspekt Internetu pod kontrolą Wikii. W tej chwili mamy 21 członków, mówiących różnymi językami. Aktualnie VSTF wspiera holenderski, angielski, francuski, gruziński, niemiecki, węgierski, włoski, polski, rosyjski i hiszpański – i wciąż pracujemy nad tym by na tej liście znalazło się więcej języków.

Spam jest przykrą codziennością Internetu… ale całe szczęście Wikia posiada wyspecjalizowaną grupę, jaką jak VSTF. Dzięki ich pracy, spam jest stale usuwany z setek społeczności, które uważają Wikię za swój dom, a osoby publikujące spam lub wandalizm są blokowane. Zwracamy szczególną uwagę na użytkowników posługujących się językami innymi niż angielski, by uniknąć błędów przy identyfikacji spamu, wandalizmu lub treści naruszającej Zasady Użytkowania.

Dzięki osobom z różnych części świata, jesteśmy w stanie chronić Wikię przed spamem i wandalizmem przez cały dzień i noc, możemy też o wiele szybciej odpowiadać na wiadomości. Zwiększanie liczby wolontariuszy sprawia, że pomoc zawsze dochodzi na czas.

Jest wśród nas wiele osób, które należą do zespołu od wielu lat. Dziękując tym, którzy poświęcają godziny na wykonywanie swoich zadań, chcielibyśmy podzielić się z Wami kilkoma powodami, dlaczego użytkownicy decydują się na dołączenie do grupy. Skontaktowaliśmy się z jednymi z najświeższych członków VSTF i poprosiłem ich o podzielenie się swoimi przemyśleniami dotyczącymi tej pracy i powodami, dla których dołączyli do zespołu.

75px-24728531.pngKopcap94
Kopcap94
Kopcap94 jest rosyjskim członkiem zespołu. Zapytany o to, by opisał swoją rolę, odpowiedział: „Jesteśmy współpracującymi ze sobą użytkownikami, którzy pełnią rolę wolontariuszy by wesprzeć Wikię. Nasza praca jest trudna, a zarazem ciekawa.” Opisując VSTF, zaznaczył: „Nasz zespół jest bardzo dobrze zorganizowany, jeżeli mamy wątpliwości, pytamy się wzajemnie.” Jedną z największych zalet jego pracy jest, jego zdaniem „możliwość odwiedzenia zaskakującej ilości społeczności, gdzie spotkałem wiele przyjaznych osób i byłem w stanie przyjrzeć się działaniu ich wiki. Mogę więc powiedzieć, że moja praca jako VSTF jest dla mnie przyjemnością.”
75px-4694601.pngCyanide3
Cyanide3
Cyanide3 jest członkiem VSTF posługującym się na co dzień językiem niemieckim, specjalizującym się w pracy na niemieckojęzycznych wiki. Tak mówi o swojej roli w zespole: „Dołączyłam do zespołu w październiku 2014 roku. Moje zadania jako wolontariusza są naprawdę fajne, a dzięki tej pracy jestem w stanie poznać wiele różnych i zarazem interesujących wiki, gdzie mogłabym zacząć edytować w przyszłości.” Zaznaczyła także, że każdy może pomóc w czyszczeniu wandalizmu i spamu, nawet te osoby, które nie są członkami VSTF. „Jestem zaskoczona jak użytkownicy i członkowie VSTF współpracują ze sobą, zwłaszcza w takich sprawach jak raporty na VSTF Wiki czy wycofywania edycji trolli i i zgłaszania ich do nas. Podczas wykonywania naszej pracy nie jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Każdy użytkownik może pomóc Wikii i jej społeczności. Naszym zadaniem jest usuwanie spamu i wandalizmu, by użytkownicy mogli edytować bez przeszkadzających w pracy spamerów i wandali.”

Jak możecie zauważyć, VSTF to grupa wolontariuszy z całego świata, dbających na co dzień o to, by każda wiki była wolna od spamu i wandalizmu. Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące pracy członka VSTF, nie wahaj się ich zadać w komentarzu poniżej.

Jeżeli chciałbyś zgłosić spam lub wandalizm, skontaktuj się z członkami Volunteer Spam Task Force korzystając z linków poniżej.
Nagłówek profilu i avatar | Spam | Wandalizm | Wiki | Użytkownicy i adresy IP

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki