FANDOM


Cześć!

Dzisiaj sobota więc i kolejna odsłona Wikianina od kuchni. Tym razem chciałbym Wam zaprezentować Addamka09, który jest znany przede wszystkim z funcji moderatora czatu na Harry Potter Wiki. Bez dłuższego wstępu chciałbym zachęcić Was, czytelnicy, do poznania Addamka bliżej. Życzę miłej lektury. :)


150px-5658315.png.jpg

Cześć Addamek09! Witaj w Wikianinie od kuchni. Może na początek opowiedz nieco o sobie. Emoticon_happy.png

Jestem Adam i interesuję się czytaniem książek, graniem na komputerze i edytowaniem wiki.

Z projektami wiki, które edytujesz, łączy Cię Twoja nazwa i avatar. Jak się domyślam, inspiracją dla Twojej nazwy było Twoje imię... ale co przedstawia avatar?

Avatar przedstawia moją ulubioną postać (generała Grievousa) z mojego ulubionego filmu (Gwiezdne Wojny).

Wspomniałeś o edytowaniu wiki... czy mógłbyś powiedzieć, którymi konkretnie się zajmujesz i opowiedzieć nam nieco o nich?

Ostatnio edytuję głównie Harry Potter Wiki, ale wcześniej byłem bardziej zaangażowany w między innymi: Opowiadania Wiki, Bibliotekę Arkanii i Legopedię, ta ostatnia jest dla mnie szczególnie ważna bo byłą moją pierwszą wikią. Przez pewien czas oferowałem również pomoc mniejszym projektom.

Dlaczego właśnie Harry Potter Wiki? Co na niej słychać? Emoticon_silly.png

Hmmm... Ze względu na miłe towarzystwo, poznałem tam wielu fajnych użytkowników i dlatego mogłem się też tam wykazać tworząc liczne projekty. U nich jak zwykle się dużo dziele.

To dobrze. Emoticon_happy.png Widzę, że na Wikii jesteś już niemal dwa lata i myślę, że wyrobiłeś sobie już opinię o rozszerzeniach, które oferuje Wikia. Co o nich myślisz? Które przypadło Ci najbardziej do gustu, a które najmniej?

Hmm... najmniej mi się spodobał Visual Editor, chociaż początkowo byłem dobrej myśli. Dobrą zmianą było dodanie czatu i forum, bo znacznie ułatwiło komunikację.

Skoro jesteśmy na temacie rozszerzeń, to którą skórkę uważasz za najlepszą - Oasisa, Monobooka czy inną?

Nie zwracałem raczej na to uwagi, dla mnie to było zawsze obojętne.

Pisałeś o samych zaletach wikiowych rozszerzeń... czyli Twoim zdaniem Wikia idzie w dobrym kierunku i jest pozbawiona wad?

Wikia ma bez wątpienia wiele wad, ale mimo to jestem przekonany że obrany przez nią kierunek jest odpowiedni i przyniesie wiele dobrego, byleby nie dodawali bezsensownych zmian Emoticon_silly.png

Myślę, że temat rozszerzeń możemy już zamknąć. Ważnym elementem obecnym na Wikii od jej początku jest społeczność. Co sądzisz o naszej polskiej społeczności?

Ciężko jest się wypowiadać na tak ogólny temat, jednak sądzę że większość społeczności to porządni użytkownicy, bez nich wikia by nie istniała i bardzo cenię ich pomoc.

Wikia ma też tych użytkowników, którzy dopiero co zarejestrowali się. Wyobraź sobie, że któryś z nich właśnie spotyka Ciebie na czacie i prosi o pomoc. Co mu doradzisz?

Doradzę mu poczytanie stron pomocy na CS, by eksperymentował i nie bał się edytować.

Tym razem dochodzi do tej samej sytuacji, ale spotykasz administratora, który dopiero co otrzymał przyciski. Co mu doradzasz?

Doradziłbym by poznał dokładnie obowiązki i uprawnienia administratora.

W porządku. Kończąc powoli wywiad, chciałbym Cię zapytać o system operacyjny, którego używasz. Korzystasz z Windowsa, Linuksa czy innego systemu?

Windows, jak dla mnie najlepszy Emoticon_wink.png.

I doszliśmy do końca wywiadu. Kogo chcesz pozdrowić?

Pozdrawiam Michnara, Animagię, Karu, DeXarta, Lileczkę, Krystiana, Notabene, Mahilę, DKK, Ginny, Allaryka, LordTriona, Wedkarskiego, Mysleca i Pio.


I tak oto wywiad z Addamkiem dobiegł końca. Dziękuję mu za poświęcenie swojego czasu by odpowiedzieć na moje pytania. Jeżeli istnieją jakieś opinie dotyczące Wikianina od kuchni lub chcielibyście zadać Addamkowi pytanie, komentarze są najlepszym miejscem do tego.

Jeżeli znasz jakąś ciekawą osobę i chcesz, byśmy ją mogli bliżej poznać, nie wahaj się jej nominować.

Pio387 Dyskusja

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki