FANDOM


Witajcie w kolejnej odsłonie Wikianina od kuchni!

Dzisiaj przedstawiam Wam Damiana102, administratora Bezsensopedii. Często można go spotkać na tutejszym czacie, gdzie pełni funkcję moderatora. Poza tym, udziela się także w paru innych, mniejszych projektach. Na pewno większość z Was go kojarzy.

150px-5110764.png.jpg

Poznajmy Damiana!


Wstęp - Damian102 o sobie

1. Powiedz coś o sobie... Jakie są Twoje codzienne zajęcia?

Jestem Damian i moim zajęciem jest edytowanie Bezsensopedii, straszenie na czacie Centrali oraz chodzenie do liceum do klasy o profilu mat-fiz (jak większość tutejszych zauważyłem Emoticon_laughing.png) . A w wolnym czasie gram w gry.

2. Czy masz jakieś zainteresowania? Jakie?

Moim zainteresowaniem jest matematyka oraz oglądanie skoków narciarskich tudzież Formuły 1 (przeniosiono do Polsat Sport, co jest skandalem). Poza tym lubię spać. Zainteresowaniem można też nazwać Wikię Emoticon_happy.png .

Staż na Wikii i opinia o jej działaniu

3. Czemu wybrałeś taką nazwę użytkownika i avatar? Czy przywiązujesz do nich szczególne znaczenie?

A więc tak. Damian to chyba wiadomo Emoticon_laughing.png . Za to 102 wybrałem, jako losowy numer na jednej z pierwszych stron, na której się zarejestrowałem. Wpadło mi do głowy no i zostało. Teraz wszędzie próbuje nazywać się tak samo (ewentualnie Dami102). Za to avatar to Stoch, gdyż lubię skoki. Nic specjalnego, ale raczej nie będę zmieniał do końca kariery Stocha przynajmniej.

4. Jak zaczęła się Twoja przygoda z Wikią? Dlaczego zostałeś tutaj na dłużej?

Szukałem czegoś podobnego do Nonsensopedii i znalazłem Bezsensopedię. Spodobała mi się i często na nią wchodziłem. Potem zacząłem edytować co jakiś czas, w wrześniu 2012 zacząłem edytować na stałe oraz poznałem tutejszych ludzi (pozdrawiam Mysleca) Dzięki nim zostałem na stałe.

5. Jakie wady widzisz w polskiej społeczności? Co byś poprawił, by wszystko działało jak należy?

Chyba za dużo osób banuje pochopnie, zamiast pogadać. Co prawda dotyczy to raczej niszowych wiki, ale nie chcę żyć w strachu, że ktoś mnie zbanuje. Ale trudno zmienić ludzi i trzeba z tym żyć. Nie lubię też tego całego szału odznakami. Nie wiem po co to komu. Chcę, aby to wyłączono globalnie. Ale wtedy bym krzywdził wiele użytkowników.

6. Dlaczego Wikia, a nie inna farma wiki?

Właściwie to nie wiem. Wpadła mi w oko Bezsensopedia i tak już poszło. Ale w sumie chyba wikie wyglądają najlepiej dla oka Emoticon_happy.png .

7. Co lubisz w Wikii, a co Cię drażni i odpycha?

Lubię ludzi z Centrali, łatwy do nauczenia kod źródłowy i możliwość wyboru wyglądu strony (Oasis lub Monobook). Za to nie lubię odznak, nie wiem po co to komu. Nie jestem też zwolennikiem tablic, bo jeszcze nowi użytkownicy nie będą mogli się podpisać. Visual Module też nie był potrzebny i tak było wszystko widać. A najgorsze jest to ostatnie Videos Module, a w tym polityka staffów, aby zakazać tego usunąć ...

8. Co myślisz o krokach, które podejmowane są w rozwoju Wikii?

Nie podobają mi się, bo w niczym szczególnym nie poprawiają. Niech staffowie zajmą się lepiej naprawą bugów, które się chyba coraz bardziej mnożą, a nie robią z tym prawie nic Emoticon_sad.png .

9. Jakie zmiany zaproponowałbyś w Wikii?

Dla mnie Wikia jest już wystarczająco dobra. Wolę naprawę nowych błędów PS. Bez rozwoju, nie ma błędów Giggle.gif .

10. Z czym wiążesz swoją przyszłość na Wikii?

Ja tam nie wiążę większej przyszłości na Wikii. Wolę zajmować się na razie tym, co obecnie. Ale kiedyś mogę założyć wikię, na którą się skupię (bo były i niewypały). Mam nawet parę pomysłów.

11. Które z rozszerzeń przypadło Ci najbardziej do gustu, a którego nie lubisz?

Najbardziej do gustu przypadają mi czat i forum, bo są to dobre metody do porozumiewania. A nie lubię, jak już mówię po raz trzeci odznak. Emoticon_laughing.png

12. Korzystasz z Oasisa czy Monobooka?

Korzystam z Oasisa, bo jest bardzo ładny Emoticon_happy.png .

Zakończenie

13. Jakiego systemu operacyjnego używasz?

Używam Windowsa Vista. Chociaż czasami mnie denerwuje to ciągle przy nim zostaje. Za dużo roboty przy przenoszeniu gier itd. Emoticon_happy.png .

14. Czy chcesz kogoś pozdrowić?

Pozdrawiam Mysleca, Obywatela, Lwa95, Wedkarskiego, Bakusia, Pirra, Owocka, Maćka, Lighta, ciebie i wszystkich pozostałych Emoticon_laughing.png .

I to już koniec wywiadu z Damianem102. Dziękuję Damianowi za zmierzenie się z moimi pytaniami.

A już za tydzień, Wedkarski zajmie się NCRGresiu. Mam nadzieję, że ten wywiad też Was zainteresuje :-).

Jeśli znasz kogoś, z kim powinien być przeprowadzony wywiad, zgłoś taką osobę na tej stronie.

Pozdrawiam, Pio387 Dyskusja

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki