FANDOM


Czołem Wikianie! Wave_emoticon.gif

Dzisiaj sobota, a wraz z nią kolejne wydanie Wikianina od kuchni. Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić Dragoniara, administratora Don't Starve Wiki, Durarara Wiki i Elder Scrolls Wiki. Myślę, że jego nazwa użytkownika wpadła Wam w oko, dlatego z pewnością go kojarzycie.


150px-7203563.png.jpg

Życzę przyjemnej lektury!


Witaj w Wikianinie od kuchni! Powiedz coś nam o sobie. Kim jesteś?

Jestem zwykłym użytkownikiem Wikia, który adminuje kilka projektów.

Czy mógłbyś nam powiedzieć więcej o administrowanych przez Ciebie projektach? Emoticon_happy.png

Tak. Pierwszą wiki, na której otrzymałem uprawnienia była Don't Starve Wiki. Aktywny był tam jedynie jeden administrator i szukał nowych, tak więc się zgłosiłem. Drugą jest Durarara Wiki, którą adoptowałem i w miarę doprowadziłem do porządku, ponieważ jej stan nie był powalający. Trzecia to The Elder Scrolls Wiki. We wrześniu dokonałem tam kilku edycji, a gdy wszedłem dużo później zauważyłem, iż został założony wątek "Potrzebujemy administratorów". Mimo mojego niewielkiego wkładu napisałem post, a moja kandydatura została przyjęta.

Do Wikii jeszcze wrócimy, ale wcześniej chciałbym Cię zapytać o nazwę użytkownika i avatar. Dlaczego taką wybrałeś? Co sprawiło, że ustawiłeś taki a nie inny avatar?

Nazwę użytkownika wymyśliłem parę lat temu. Właściwie nie pamiętam skąd się wzięła, ale wielu osobom kojarzy się z pokemonem o nazwie Dragonair. Avatar na początku przedstawiał normalnego Rubicka (moja ulubiona postać z gry Dota 2), jednak niedawno zmieniłem jej kolor w Gimpie na pomarańczowy. Emoticon_silly.png

Dobrze, myślę, że po krótkim wstępie i przedstawieniu się można przejść do "wikiowej" części. Emoticon_laughing.png Myślę, że mając przyciski na tych trzech wiki jesteś w stanie wyrazić swoją opinię o Wikii. Wikia wprowadza wiele różnych rozszerzeń, takich jak VisualEditor, Czat czy Forum. Co o nich myślisz? Które Ci najbardziej przypadło do gustu, a które najmniej?

Otóż bardzo nie podoba mi się VisualEditor. Uważam, że edytorzy, którzy chcą zabawić dłużej na wiki powinni szybko nauczyć się wikiskładni. Najbardziej przypadły mi do gustu czat i tablice, ponieważ bardzo ułatwiają kontakt społeczności.

Skoro stanąłeś na społeczności, na pewno trzeba przyznać, że Wikia ma ją naprawdę sporą. Czy mógłbyś nam powiedzieć, co Twoim zdaniem jest jej zaletą, a co jej wadą? Co należy zrobić, by poprawić te wady?

Jej zaletą jest to, że bardzo pomaga w tworzeniu wiki. Edytowanie na jednej w pojedynkę jest bardzo czasochłonne. Z kolei wadą są wandale i użyszkodnicy, a na nich jedyną radą jest blokada (chociaż czasami wystarczy ostrzeżenie).

Społeczność posiada wielu użytkowników. Z pewnością należy zwrócić uwagę na tych, który dopiero co zarejestrowali się na Wikii, gdyż w przyszłości mogą wnieść wkład w wiki. Czy masz jakąś radę?

Na pierwszym miejscu - wyłączenie VisualEditora i nauczenie się wikiskładni. Zalecam także zapoznanie się z dodawaniem licencji do plików i ich kategoryzowaniem.

A jaką radę dasz nowym administratorom? Na co powinni zwracać uwagę na początku swojego adminowania?

Myślę, że na początku powinni zwracać uwagę na ostatnie zmiany, jeśli na wiki jest jakaś społeczność. Ponadto ważne jest, by nie robić nic na "odwal się", tylko przykładać się do wszystkiego.

W porządku.Emoticon_happy.png Ostatnio na czacie Centrum Społeczności były poruszane tematy systemów operacyjnych i przekonywanie do przeniesienia się na Linuksa (co sam osobiście polecam Giggle.gif ). Jakiego systemu używasz na co dzień?

Ja nigdy nie miałem większej styczności z innymi systemami niż Windows, tak więc aktualnie go używam. Być może kiedyś pomyślę nad przenoszeniem się na Linuksa.

I bardzo dobrze, piątka Emoticon_yes.png Emoticon_silly.png. Do końca wakacji zostało już tylko piętnaście dni. Byłeś gdzieś w tym roku? A może masz w planie jeszcze jakiś wyjazd?

Piątka. Ja nigdzie w tym roku się nie wybierałem i nie planuję, chociaż możliwe, że pojadę jeszcze na tydzień albo dwa do Niemczech.

Na koniec tradycyjne już pytanie. Kogo pozdrawiasz?

To może być troszeczkę długie. Emoticon_silly.png Pozdrawiam Wave Evans, SweetCoeur, Skrzatka, BloodyBlackjack, AR0Na, NewCezara, Lighta22, Wedkarskiego, Wojnksa, TheAllaha, Toro82, Rzymianina, Painto Maniaka, ProOskiego, Szynkę013, Matka678 i wszystkich użytkowników administrowanych przeze mnie wiki.


I tak oto wywiad z Dragoniarem dobiegł końca. Dziękuję mu za zmierzenie się z moimi pytaniami. Jeżeli macie jakieś pytania do Dragoniara lub chcecie wyrazić opinię o tym wydaniu Wikianina od kuchni, zapraszam do komentowania!

Jeżeli znasz jakąś ciekawą osobę, nie wahaj jej się nominować.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki