FANDOM


Witajcie Wikianie! Dzisiaj sobota, co oznacza, że dzisiaj możecie poznać kolejnego Wikianina. Dzisiaj wybór padł na Michnara, administratora wielu projektów, między innymi Harry Potter Wiki, Przewodnik Wiki i Zwiadowcy Wiki. Z pewnością słyszeliście nieco o nim podczas przebywania na Wikii. Myślę, że spędzicie dobry czas przy czytaniu tego wywiadu. Zapraszam do lektury!


150px-3116256.png.jpg

Cześć Michnar! Z tej strony Wikianin od kuchni. Emoticon_happy.png Opowiedz nam coś o sobie.

Jestem Michnar, mam 15 lat, czyli chodzę do III kl. gimbazy . Interesuje mnie gatunek fantasy, historia, geografia, lubię jeździć na rowerze oraz oczywiście siedzieć na Wikii.

Z tego, co widzę, na Wikii jesteś już 4 lata. Opowiedz nam swoją historię.

A więc zacząłem w październiku 2010 na Harry Potter Wiki, rok później zostałem jej adminem i pełnie tą funkcje do dzisiaj, tyle, że od czerwca 2013 mam jeszcze przyciski biurola. HPW to moja nie ukrywam - "główna" wikia, ale przez inne zainteresowania były też inne wikię. Pierwszą wikią spoza HPW, na której objąłem admina była Wiki Mitologia, dzisiaj już mnie tam nie ma. Inne projekty to: Książkopedia, Skoki narciarskie Wiki, Mogilno Wiki, ale na tych trzech wikiach jestem już bardzo rzadko aktywny. Istotniejsze są nowe dwa projekty: Historia Wiki oraz moje najnowsze "oczko w głowie" od 30 czerwca 2014 Przewodnik Wiki. Jak widzicie jest i było tego dosyć sporo, co tu dużo gadać: lubię Wikię. Emoticon_happy.png

Powiedziałeś, że lubisz Wikię... Wikia oferuje dużo rozszerzeń. Które przypadły Ci najbardziej do gustu, a które najmniej?

Tablice są zdecydowanie najlepsze. Dyskusje to dokuczliwy staroć. Co najmniej... Nie będę oryginalny. VisualEditor. Masakra... Tryb wizualny w edytorze jest już chyba uproszczeniem a co dopiero to.

Ogólnie - co sądzisz o krokach podejmowanych ostatnio przez Wikię?

Sądzę, że Wikia idzie w dobrym kierunku, chociaż nie widzę, rzeczy, które aktualnie trzeba w niej ulepszać (no prócz artykułów Emoticon_happy.png )

A artykuły na Wikii są tworzone przez społeczność. Emoticon_wink.png Co o niej myślisz?

Noo tutaj mógłbym się rozpisać . Bardzo lubię społeczność wiki, najbardziej oczywiście moich ziomków z HPW, ale w swojej karierze spotkałem też dużo innych, fajnych Wikian. Oczywiście zdarzało mi się pokłócić, były konkursy WM, czasami przesadzałem, ale generalnie jestem pozytywnie nastawiony.

Czy Twoim zdaniem społeczność ma jakieś wady, nad którymi powinna popracować?

Niestety tak. Nie będę tu wymieniał nicków, ale denerwują mnie lubię, którzy zakładają wikię, tylko po to, żeby być adminem i robią syf. Niepotrzebnie zapełniają Internet. O ile samą ideę fanonów rozumiem to czasami zauważam, że niektóre z Wikii zamiast encyklopediami są... żenującymi portalami, artykuły są bez sensu i są oczywiście wymyślone, albo składają się z jednego wyrazu... Powiem tyle: Najpierw pomyśl, czy naprawdę chcesz coś napisać, co jest po prostu mądre, a dopiero potem twórz.

Zdarza się, że na wiki edytują niezarejestrowani użytkownicy. Co przychodzi Ci na myśl, gdy widzisz taką edycję na ostatnich zmianach?

Często właśnie na takie patrzę - to często są jacyś mało oryginalni wandale - a to skasują, a to dodadzą jakieś ich zdaniem "śmieszne" słowo. Na szczęście jednak nie wszyscy tacy są - i nadzwyczajniej w świecie poprawią literówkę... – Tu przykład . Z dawien dawna z Książkopedii. Ostatnio ze zdziwieniem odkryłem, że niejaki ProOski dodał mój cytat na Gothicpedię.

Do społeczności należą także nowi użytkownicy, którzy dopiero co utworzyli konto. Załóżmy, że jeden z nich spotkał Ciebie. Co mu doradzisz?

Przede wszystkich, żeby się nie bał, żeby pisał jak ma pomysł, podkreślam pomysł, a admin poprawi błędy. Człowiek uczy się na błędach przecież. Ja nie zaczynałem od źródłowego, nie będę tego wymagał od innych nowych

A co zarekomendujesz osobie, która dopiero co dostała przyciski?

Obejrzeć sobie dokładnie panel admina, ale przede wszystkim się pytać. Zawsze jest ktoś z większym stażem, a błędy admina mogą być kosztowne

Dwa tygodnie minęły już od wakacji... byłeś gdzieś?

Na wakacjach? No pewnie. Emoticon_happy.png – w Beskidach. Przesiaduje tam zawsze długo, bo mam za darmo - u rodziny. Uwielbiam góry i górskie wędrówki. Zdecydowanie najlepsza forma spędzania wolnego czasu

I tak oto wywiad z Tobą dobiegł końca. Kogo pozdrawiasz? Emoticon_happy.png

Ojejku.Społeczność Harry Potter Wiki chyba przede wszystkim: Karu, Kamila, Animagię, Krystiana, Polaka, Addamka, Discorda, Monteza, Notabene, GothicFana, Rene, Pisarza, Scraggy, Ginny i wszystkich innych Oprócz tego pozdrowienia idą do Martinussa, Dainavy, ProOskiego i Marcopolo z HW i do wszystkich, którzy to czytają. Emoticon_happy.png


I tak oto dobiegł końca wywiad z Michnarem. Dziękuję mu za zmierzenie się z moimi pytaniami. Jeżeli chcesz się podzielić swoją opinią o tym wywiadzie lub masz zamiar zapytać o coś Michnara, komentarze są do tego najwłaściwszym miejscem.

Jeśli znasz jakąś ciekawą osobę, która mogłaby udzielić nam wywiadu, nominuj ją!

Pio387 Dyskusja

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki