Fandom

Wikia Polska

Komentarze25

Wikianin od kuchni – wywiad z Rafim862

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Czołem!

Witajcie w kolejnej odsłonie Wikianina od kuchni! Dzisiaj przedstawię Wam Rafiego862, doświadczonego użytkownika i administratora wielu wiki, między innymi Pokepédii. Jestem pewny, że każdy o nim przynajmniej słyszał, bo jest aktywnym Wikianinem. Przechodząc do sedna, zapraszam Was do lektury wywiadu z Rafim!

150px-1841883.png.jpg

Miłego czytania!

Wstęp - Rafi o sobie

1. Powiedz coś o sobie... kim jesteś i jakie są Twoje codzienne zajęcia?

Jestem Rafi862, dla przyjaciół po prostu Rafi. Na co dzień uczęszczam do szkoły (obecnie kończę gimnazjum) i - wbrew pozorom - nie uczę się zbyt dużo, a i tak idzie mi rewelacyjnie. W wolnym czasie edytuję i administruję wiele projektów Wikia.

2. Czy masz jakieś zainteresowania? Jakie i dlaczego?

Interesuję się technologią, a także naukami ścisłymi, z którymi wiążę swoją przyszłość (medycyna). Trudno powiedzieć, dlaczego. Po prostu tak.

Działalność na Wikii i opinia o niej

3. Czemu wybrałeś taką nazwę użytkownika i avatar? Czy przywiązujesz do nich szczególne znaczenie?

Nazwa użytkownika zaczerpnięta została z mojego imienia, a dodałem tylko trzy cyferki. Zacząłem jej używać już kilka dobrych lat temu, na innych serwisach. Jednak nie przywiązuję do niej szczególnego znaczenia, podobnie jak do avatara. On z kolei ilustruje to, czym obecnie się zajmuję - grą w Pokemony. A przedstawia Siebolda, jednego z Elitarnej Czwórki.

4. Jak zaczęła się Twoja przygoda z Wikią? Dlaczego zostałeś tutaj na dłużej?

Na Wikię trafiłem przypadkowo, szukając informacji właśnie o Pokemonach. Zainspirowała i zaciekawiła mnie bardzo hiszpańska wiki na ten temat. Z czasem utworzyłem swoją wiki, a potem kolejne, i to właśnie sprawiło, że zostałem tu aż do teraz.

5. Co cenisz sobie w rozwijanych przez siebie projektach?

Przede wszystkim wygląd. To on zachęca użytkownika do dalszego zwiedzania zakamarków wiki. Ważna jest także dla mnie poprawność językowa, gramatyczna i ortograficzna.

6. Jakie wady widzisz w polskiej społeczności? Co byś poprawił, by wszystko działało jak należy?

Nie widzę żadnych wad. Emoticon_happy.png

7. Dlaczego Wikia, a nie inna farma wiki?

Ze wględu na swobodę tworzenia, jaką daje Wikia, a także wspaniałych użytkowników, z którymi kontakt jest bardzo łatwy i przyjemny.

8. Co lubisz w Wikii, a co Cię drażni i odpycha?

Uwielbiam to, że każdy może wykazać się swoimi umiejętnościami i w jakimś stopniu wziąć udział w rozwijaniu danej wiki. Odpychają mnie najbardziej bugi.

9. Co myślisz o krokach, które podejmowane są w rozwoju Wikii?

Uważam, że jest dobrze, a helperzy dają z siebie wszystko, by Wikia była coraz lepsza.

10. Którą zmianę uważasz za najpozytywniejszą/najbardziej przełomową?

Najbardziej przełomową i najpozytywniejszą zmianą według mnie było wprowadzenie Oasisa jako głównej skórki zamiast Monobooka.

11. Jakie zmiany zaproponowałbyś w Wikii?

Dla mnie Wikia jest już wystarczająco dobra i żadnym zmian nie potrzebuje. Emoticon_wink.png

12. Co polecisz osobom, które dopiero co zaczęły przygodę z Wikią?

Chciałbym powiedzieć nowym, mniej doświadczonym edytorom, aby się nie poddawali i próbowali dalej, jeśli coś im nie wychodzi. Pamiętajcie też o zapoznaniu się z regulaminem danej wiki.Emoticon_wink.png

13. Jakie cechy i wiedzę jakiego typu powinien Twoim zdaniem posiadać administrator szanującej się wiki?

Administrator powinien między innymi mieć dobry kontakt z innymi użytkownikami i umieć się z nimi porozumiewać. Musi także dawać dobry przykład społeczności. Co do wiedzy - dobry administrator musi mieć rozległą wiedzę na temat dotyczący danej wiki. Powinien też umieć dopracowywać ją w każdy możliwy sposób, np. poprzez wygląd, ciekawe logo, itp.

14. Które z rozszerzeń przypadło Ci najbardziej do gustu, a którego nie lubisz?

Według mnie najlepszym "gadżetem" jest PortableCSSPad. Natomiast z całego serca nie znoszę VisualEditora.

15. Korzystasz z Oasisa czy Monobooka?

Zdecydowanie Oasis. Jednak swego czasu z Monobooka też korzystałem, ale to stare dzieje. Emoticon_wink.png

Zainteresowania

16. Co robisz w wolnym czasie?

W wolnym czasie zajmuję się edytowaniem różnych projektów Wikii. Lubię także porysować sobie i zagrać w gry, głównie na Nintendo 3DS.

17. Jakiego systemu operacyjnego używasz?

Używam Windows Vista, i to od niepamiętnych czasów. Emoticon_wink.png

Zakończenie

18. Czy chciałbyś kogoś pozdrowić?

Chciałbym pozdrowić administratorów wszystkich założonych przeze mnie projektów - głównie Szynkę013 (Ben 10 Wiki) i resztę tamtejszej administracji, a także VerMę (Scoobypedia) - oraz wszystkie tamtejsze społeczności.

To już koniec wywiadu z Rafim862. Dziękuję mu za zmierzenie się z moimi pytaniami :-). A już w następnym tygodniu, Wedkarski zmierzy się z DemonRipperem. Mam nadzieję i jestem tego nawet pewien, że ten wywiad Was zaciekawi.


Pozdrawiam i czekam na komentarze, Pio387 Dyskusja

Więcej w Fandom

Losowa wiki