FANDOM


Witajcie Wikianie!

Dzisiaj mam zamiar przedstawić Wam sylwetkę Zyriusza, założyciela Fairy Tail Wiki i aktywnego członka społeczności innych wiki, zwłaszcza tych dotyczących animangi. Ten wywiad również został przeprowadzony na zasadzie luźnej rozmowy prywatnej na czacie Centrum Społeczności. Bez dalszego przynudzania, życzę miłej lektury i liczę na pochlebne komentarze, jak i również na te krytyczne, dzięki którym będę w stanie się dowiedzieć, co jeszcze należy poprawić. Emoticon_wink.png


150px-1682088.png.jpg

Witaj, Zyriuszu. Może opowiesz nam coś o sobie? Emoticon_happy.png
Nazywam się Zyriusz, jestem osobą rozrywkową, ale na co dzień staram się nie wariować Emoticon_silly.png . Moim hobby jest zbieranie starych monet i znaczków oraz zbieranie książek na temat II WŚ.
Hmm... ciekawe hobby! Emoticon_happy.png Opowiedz o nim więcej. Od kiedy to robisz i dlaczego Cię to pasjonuje?
Znaczki zacząłem zbierać gdy dostałem album z znaczkami od (już nieżyjącego Emoticon_sad.png ) Dziadka, a monety zacząłem zbierać po tym gdy ja dostałem niemiecką monetę przed II WŚ
Jesteś rozrywkową osobą - mógłbyś nam to przybliżyć? Emoticon_happy.png
Lubi czasami robić niewinne żarty pewnych osób oraz przeprowadzić z nimi bardzo ciekawą rozmowę oraz lubię gry
Jakiego typu gry lubisz? Emoticon_happy.png
Różne zależy od humoru jaki mam: Czasami lubię grać w gry przygodowe (inaczej Przygodówki), a czasami zagram sobie jakąś strzelankę.
Myślę, że teraz można zamknąć temat zainteresowań Emoticon_wink.png . Skupmy się na Wikii - jesteś na niej parę lat, opowiedz nam swoją historię.
Po raz pierwszy z wikią natknąłem gdy korzystałem z Internetu u kolegi w celu wyszukiwaniu opisu postaci z anime One piece.Później gdy dostałem internet, znalazłem wiki o Bleach (który tak z nudów znalazłem), i tam stworzyłem konto na Wiki.Moją pierwszą wikię którą stworzyłem to Fairy Tail Wiki w celu żeby polscy fani FT mieli informacje o FT po polsku. A później trochę edytowałem na One Piece Wiki a potem ją adoptowałem. A po jakimś czasem też adoptowałem Naruto Wiki (po tym jak GothicWarrior podał się do dymisji Emoticon_silly.png ) A później stworzyłem jeszcze jedną wikie na tema Mangi i anime "Atak Tytana" i to już wszystko.
Dlaczego wybrałeś taki nick i avatar? Masz może historię z tym związaną?
Pomysł na Nick wpadł podczas oglądania 3 części Harrego Pottera który pojawił się postać o nazwie Syriusz Black, i tak spodobało mi jego imię że trochu zmodyfikowałem (a dokładnie zamieniłem Pierwszą Literkę imienia S na Z). A pomysł na ten avatar był przypadkowy ponieważ znalazłem ten obraz w wyszukiwarce obrazów google, gdy szukałem jakiegoś nowego obrazka na avatara.
Rozwój Wikii obserwujesz od tylu lat... jak myślisz - rozwija się w dobrym kierunku?
Moim zdaniem rozwój Wikii idzie w dobrym kierunku, ale czasami trafiają jakieś bugi (ale raz na jakiś czas trafiają).
Co myślisz o innych farmach wiki takich jak ShoutWiki?
Szczerze, to nie za bardzo mnie interesował mnie taki rodzaj wiki jak ShoutWiki .
Jak myślisz, czemu Wikia jest taka popularna?
Wikia jest taka popularna z trzech prostych przyczyń: każdy może edytować artykuły, w każdej wiki można znaleźć pomoc u administratorów i każdy może stworzyć wiki na dowolny temat.
Która zmiana jest Twoim zdaniem najbardziej przełomowa?
Prowadzenie skórki Oasis w moim zdaniem jest najbardziej przełomową zmianą.
A czy Twoim zdaniem, wprowadzane zmiany są pozytywne czy negatywne?
Zmiany który zostały na Wiki jest najbardziej pozytywne, ponieważ te zmiany mają ułatwić pracę nad edycji artykułów dla tych co dopiero zaczynają przygodę z Wikią.
Istotną kwestią jest także społeczność - co o niej sądzisz? Czy są w niej jakieś wady? Co należy zrobić, by wszystko działało jak należy?
Moim zdaniem społeczność jest Ok, czasami trafiam na kłótnie Użytkowników na damy temat, ale trafiają wyjątki takie jak wandale oraz ci co robią reklamowy spam. Aby uniknąć takich rzeczy jak Wandale i Spamerzy to trzeba ich zablokować lub stworzyć skrypt żeby najszybciej cofnął ich edycje lub skasować Artykuł ze spamem.
Jeszcze jedno pytanie - z jakiej skórki korzystasz i dlaczego? Oasis, Monobook?
Ze skórek z których korzystam to Oasis, ponieważ jest bardzio przejrzystszy i ładny.
Czy chcesz kogoś pozdrowić? Emoticon_happy.png
Oczywiście że tak: Pozdrawiam Ponego Aka Baakamono, Talho, Crashera, Bartd94 oraz Sovq.
A ja Ciebie pozdrawiam, Zyriuszu - dzięki za udział!

W ten oto sposób kończy się wywiad z Zyriuszem. Dziękuję mu za zmierzenie się z moimi pytaniami i poświęcenie swojego czasu.

Propozycje pytań umieszczajcie w komentarzach pod wpisem. Jeżeli masz zamiar zgłosić kogoś do Wikianina od kuchni, zapraszamy na tę stronę.

Pozdrawiam, Pio387 Dyskusja

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki