FANDOM


Witam w kolejnej odsłonie serii blogowej "Wikianin od kuchni",

Z tej strony Piotrek, szerzej znany jako Piteeek. W dniu dzisiejszym publikuję swój kolejny wywiad. Pragnę przybliżyć w nim sylwetkę znanego zaufanego członka społeczności.

Nim przejdę do właściwej części wpisu, pragnę podziękować użytkownikowi Nanaki za wynegocjowanie z "bossami" Wikii przeniesienia "strony głównej" serii z brudnopisu Wedkarskiego do głównej przestrzeni nazw.

Przechodząc do sedna wpisu, pragnę przedstawić Wam kolejną osobę, która trudziła się z moimi pytaniami. Jest nią dosyć znana osoba w naszej społeczności, kojarzona głównie z Bezsensopedią. Często zwany jest "postrachem spamerów". Tak, chodzi mi o Mysleca.

4175542.png

Poznajmy go!


1. Powiedz coś o sobie... Czym się zajmujesz? Jakie masz hobby?

Moją pasją jest matematyka i z tym wiążę swoją przyszłość. Odprężam się, grając na gitarze oraz wydzierając się na Damiana, że znowu nic nie robi.

2. Czemu wybrałeś taki nick i avatar?

Nick wziął się z tego, że przy zakładaniu konta nie mogłem wymyśleć niczego innego. :) A avatar jest po prostu pierwszą grafiką, jaką znalazłem na dysku, i zwyczajnie taki się już przyjął. Do żadnej z tych rzeczy nie przywiązywałem na początku większej uwagi.

3. Jak to się stało, że znalazłeś się na Wikii?

Dobre pytanie, heh. Jakoś z Google'a trafiłem na Bezsensopedię, ale nie mam pojęcia, co wpisałem. Potem próbowałem swoich sił na paru innych wiki, swego czasu też założyłem własną, ale niewiele z tego wyszło. Została tylko moja aktywność na Bezsensopedii i na centrali.

4. Które projekty pochłaniają największe zasoby czasowe?

Aktualnie to projekt: matura, oraz jeszcze jeden, ale to bardziej prywatna sprawa. Stąd jest mnie na Wikii zdecydowanie mniej. Jeśli chodzi o Wikię - moja działka Centrum Społeczności, czyli pilnowanie czatu, jest jednocześnie czasochłonna i nie. Niby trzeba tam spędzać godziny, ale przez większość czasu tak naprawdę nie wymaga to żadnej uwagi.

5. Jak oceniasz kierunek rozwoju Wikii?

Ciężko coś mówić akurat w tym momencie, kiedy większość zmian w ramach projektu Darwin jest jeszcze tajemnicą. Mogę powiedzieć tylko, że co trzy głowy, to nie dwie - jeśli chodzi o helperów.

6. Co lubisz w tej farmie wikii?

Przede wszystkim - Wikia ma fajną, rozwiniętą społeczność. Pod ręką są helperzy, więc nie trzeba z każdą sprawą męczyć bezpośrednio pracowników.

7. Jakbyś był prezesem Wikia Inc., co byś zmienił w działaniu serwisu?

Ciął pensje technicznym za nadmiar bugów. :>

8. Jak reagujesz na różne przekręcenia twojego nicku?

Szczerze mówiąc to w oryginale miał być Myśleć, ale formularz rejestracji się buntował. W związku z tym jest nazwa bez polskich znaczków. Już się przyzwyczaiłem do tego, że ludzie odmieniają mój nick na wszelkie sposoby, i zbytnio mnie to nie rusza.

9. Co byś poradził ludziom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Wikią?

Proponuję jak najszybciej wyłączyć edytor wizualny i nauczyć się wikitekstu. Ogarnięcie tego to kwestia może pół godziny, a w sytuacji, która przerasta wizuala, można sobie wtedy łatwo poradzić. Ja sam przełączyłem się na edytor źródłowy dość szybko sam z siebie, bo drażniły mnie bugi w wizualu.

10. Wszelkie "święte wojny" - Windows czy Linux? Oasis czy Monobook?

Linux, zdecydowanie. Od paru lat używam Debiana. Windowsa też wprawdzie mam, ale głównie do sytuacji, kiedy jakiś program bardzo nie chce zadziałać pod pingwinkiem (albo bardzo mi się nie chce myśleć, żeby go odpalić ^^). Na co dzień używam Monobooka, który wydaje mi się znacznie lepszą skórką do edytowania. Przede wszystkim mam większość potrzebnych linków po lewej stronie i nie muszę przewijać na samą górę strony. Oasis wydaje mi się za to bardziej dostosowany dla typowego lurkera.

11. Czy jest takie pytanie, na które chcesz odpowiedzieć?

42 to odpowiedź na wszystkie pytania, jakich mi nie zadałeś.

12. Czy chcesz kogoś pozdrowić?

Pozdrawiam przede wszystkim wszystkich użytkowników, których kiedykolwiek banowałem, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy w drugim półroczu 2013 dostali ode mnie półroczne blokady na czat Centrum Społeczności. Pamiętam o Was. :) Ponadto pozdrawiam piłkarzy Jantara Ustka, którzy w tym sezonie nie przegrali jeszcze żadnego meczu i są na pierwszym miejscu w klasie okręgowej w grupie Słupsk.


To już jest koniec, nie ma już nic,
Jesteśmy wolni, możemy iść.

Tym miłym akcentem kończę dzisiejszy wpis. Jeszcze raz dziękuję Ci, Myslecu, za zmierzenie się z moimi pytaniami.

Zapraszam na kolejny wywiad z serii "Wikianin od kuchni". Następnym razem wezmę pod lupę "starą" ikonę polskiej społeczności - Sovq.

Jednakże, nim to nastąpi, zawieszam serię na okres dwóch tygodni (do 22 lutego). Powodem jest wyczerpująca się lista kandydatów.

Proszę o propozycję zmian w serii i/lub dodatkowych pytań pod najnowszym wpisem. Zgłaszanie kandydatów odbywa się z pomocą odpowiedniej strony. Zaznaczam, że im bardziej rozwinięte uzasadnienie, tym zgłoszenie ma większy piorytet. Kandydatury zgłoszone "starym" sposobem zostały anulowane.

Pozdrawiam,

— Pirr 🔔︎ 🚀︎

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki