FANDOM


Witam w kolejnej odsłonie serii blogowej "Wikianin od kuchni",

Z tej strony Piotrek, szerzej znany jako Piteeek. W dniu dzisiejszym publikuję kolejny wywiad. Pragnę przybliżyć w nim sylwetkę znanego zaufanego członka społeczności.

Przechodząc do sedna wpisu, pragnę przedstawić Wam kolejną osobę, która trudziła się z moimi pytaniami. Jest nią dosyć znana osoba w naszej społeczności, od 2012 r. pełniąca funkcję helpera. Wiele osób może go kojarzyć jako biurokratę League of Legends Wiki. Tak, chodzi mi o Nanakiego. Jak sam stwierdził, aktualnie większość czasu zabierają mu skutki zachorowania na grypę.

1117661.png

Poznajmy go!


1. Powiedz coś o sobie... Czym się zajmujesz? Jakie masz hobby?

Lubie grać w gry komputerowe, szczególnie kładące nacisk na fabułę. Oglądnąć dobry serial, m.in. sci-fi, fantasy. Nie pogardzę też dobrą książką ale aż tak dużo nie czytam. Z zainteresowań to szeroko pojęta technologia, programowanie itp.

2. Czemu wybrałeś taki nick i avatar?

Nick do kreatywnych nie należy: http://finalfantasy.wikia.com/wiki/Nanaki Źródło avatara kawałek niżej w sekcji Final Fantasy VII: Advent Children

3. Jak to się stało, że znalazłeś się na Wikii?

Można powiedzieć, że zostałem do tego zmuszony ^^. Edytowałem polską Lostpedię kiedy jeszcze była na osobnym serwerze razem z wszystkimi wersjami językowymi. W pewnym momencie pojawiła się możliwość migracji na serwery Wikii i tak się skończyło. To była jeszcze era Monaco.

4. Które projekty pochłaniają największe zasoby czasowe?

Te w których jest najwięcej do zrobienia :P.

5. Jak oceniasz kierunek rozwoju Wikii?

Wprowadzenie Oasis nie było najpopularniejszym pomysłem ale już powoli idzie w kierunku tego czym być powinno w momencie premiery.

6. Co lubisz w tej farmie wikii?

Wspólne konto, sporo przydatnych rozszerzeń możliwych do włączenia na żądanie, no i takie Centrum Społeczności, na którym można znaleźć pomoc i fajnych ludzi z podobnymi zainteresowaniami.

7. Jak wygląda praca helpera "od kuchni"? Czy to jakieś bardzo skomplikowane zajęcie?

Pomaganie (jak sama nazwa wskazuje), zgłaszanie błędów, aktualizowanie hubów, tłumaczenie komunikatów - wszystko to powszechna wiedza :)

8. Jak wygląda wybór nowych helperów?

Jak zachodzi potrzeba powiększenia grona helperów to trzeba znaleźć chętnego kandydata :)

9. Jakbyś był prezesem Wikia Inc., co byś zmienił w działaniu serwisu?

Nie mam bladego pojęcia. A nawet jak bym miał jeszcze trzeba znaleźć kogoś kto te zmiany wprowadzi ^^

10. Co byś poradził ludziom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Wikią?

Prędzej czy później trzeba się nauczyć składni wiki. Edytor wizualny, chociaż znacznie ułatwia edytowanie jest bardzo ograniczony. Pełny potencjał można tylko osiągnąć w trybie źródłowym.

11. Wszelkie "święte wojny" - Windows czy Linux? Oasis czy Monobook?

Windows - jakoś tak z przyzwyczajenia. Jako, że czasami dorabiam sobie naprawiając kompy na pewno lepiej znać wszelkie problemy z doświadczenia :) Oasis - jest to domyślna skórka, na wielu wiki tylko ta jest dostosowana. Monobook często nawet nie jest czytelny. Możliwość ustawienia konkretnej skórki tylko dla danej wiki to coś czego mi brakuje.

12. Czy jest takie pytanie, na które chcesz odpowiedzieć?

Nie?

13. Czy chcesz kogoś pozdrowić?

Pozdrawiam wynalazcę środków przeciwbólowych


To już jest koniec, nie ma już nic,
Jesteśmy wolni, możemy iść.

Tym miłym akcentem kończę dzisiejszy wpis. Jeszcze raz dziękuję Ci, Nanaki, za zmierzenie się z moimi pytaniami.

Zapraszam na kolejny wywiad z serii "Wikianin od kuchni". Następnym razem wezmę pod lupę "pogromcę spamerów" - Mysleca.

Początkowo następny wywiad miał dotyczyć Sovq, lecz w międzyczasie nawiązałem kontakt z Myslecem, po czym wpłynęły odpowiedzi na pytania przygotowane dla niego.

Proszę o propozycję zmian w serii, dodatkowych pytań i/lub zgłaszanie kandydatów pod najnowszym wpisem.

Pozdrawiam,

— Pirr 🔔︎ 🚀︎

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki