FANDOM


Witam w kolejnej odsłonie serii blogowej "Wikianin od kuchni",

Z tej strony Piotrek, szerzej znany jako Piteeek. W dniu dzisiejszym publikuję swój pierwszy (w życiu) wywiad. Pragnę przybliżyć w nim sylwetkę znanego zaufanego członka społeczności.

Nim przejdę do właściwej części wpisu, pragnę podziękować użytkownikowi Wedkarski za przygotowanie "strony głównej" serii. Dodatkowo poprosiłem Mysleca o podjęcie rozmów z "bossami" Wikii nad przeniesieniem jej z brudnopisu Wedkarskiego do głównej przestrzeni nazw.

Przechodząc do sedna wpisu, pragnę przedstawić Wam pierwszą osobę, która trudziła się z moimi pytaniami. Jest nią dosyć znana osoba w naszej społeczności, od 2013 r. pełniąca funkcję helpera. Wiele osób może go kojarzyć jako biurokratę The Elder Scrolls Wiki, a także administratora technicznego kilku mniejszych bądź większych projektów. Przez wielu z was jest nazywany "nadwornym czarodziejem, gdyż posługuje się współczesną magią. Tak, chodzi mi o Vuha.

3133490.png

Poznajmy go!


1. Powiedz coś o sobie... Czym się zajmujesz? Jakie masz hobby?

Nie powiem nic więcej, czego byś nie wiedział. Lubię wszelkiego rodzaju gry i ciekawe anime ;) W wolnych chwilach gram w siatkówkę oraz uprawiam Jogging. Ostatnio również polubiłem zwiedzanie zabytków mojego województwa.

2. Czemu wybrałeś taki nick i avatar?

Poprzedni mój nick (co ciekawi archeologowie pewnie już znaleźli jego nazwę) był zbyt długi, dlatego też zmieniłem na krótszy lepiej wpadający do ucha. Muszę przyznać, że "Vuh" to przypadkowo wciśnięte litery. Awatar zaś przedstawia Izuru Kamukura'ę z mangi i gry Super Dangan Ronpa 2, nie ma zbytniego powodu, dla którego go wybrałem.

3. Jak to się stało, że znalazłeś się na Wikii?

Jako fan serii gier The Elder Scrolls chciałem stworzyć wielką bazę danych na temat tej gry.

4. Które projekty pochłaniają największe zasoby czasowe?

Większość rzeczy potrafię zrobić w ciągu kilku minut/godzin/dni. Jedyny przypadek to mapa świata Tamriel bazująca na API Google Maps, która tworzę od roku. Asynchroniczne ładowanie kodu bazowego google maps nie jest przyjazne dla wiki, niestety :(

5. Jak oceniasz kierunek rozwoju Wikii?

Wikia idzie w dobrym kierunku dodając coraz to nowsze ułatwienia i rozszerzenia.

6. Co lubisz w tej farmie wikii?

Możliwość wyboru wielu rozszerzeń dla poszczególnych wiki.

7. Jak wygląda praca helpera "od kuchni"? Czy to jakieś bardzo skomplikowane zajęcie?

Nie jest to zbytnio skomplikowane zajęcie, a pracochłonność jego zależy od ilości wziętych na siebie obowiązków.

8. Jak wygląda wybór nowych helperów?

Hmm.. interesująco wygląda. :)

9. Jakbyś był prezesem Wikia Inc., co byś zmienił w działaniu serwisu?

Nic bym nie zmieniał, no może bym się starał rozbudować serwerownię :)

10. Co byś poradził ludziom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Wikią?

Na początek polecam studiowanie Pomoc:Wikitekst, oraz poznanie kilku tricków - m.in. "pipe trick", który pozwala na pominięcie literówek przy tworzeniu linków.

11. Wszelkie "święte wojny" - Windows czy Linux? Oasis czy Monobook?

Obecnie Linux (Gentoo), ewentualnie MenuetOS. Obydwie skórki, Oasis ze względu, że jest domyślną skórką oraz posiada ostatnio dodane ciekawe usprawnienia, a także Monobook ze względu na brak reklam i dużą zgodność z rozszerzeniami.

12. Czy jest takie pytanie, na które chcesz odpowiedzieć?

Nie przychodzi mi żadne pytanie na myśl.

13. Czy chcesz kogoś pozdrowić?

Tak, pozdrawiam mojego małego, rudego pieska, który wyjątkowo przeszkadzał mi podczas pisania odpowiedzi.


To już jest koniec, nie ma już nic,
Jesteśmy wolni, możemy iść.

Tym miłym akcentem kończę dzisiejszy wpis. Jeszcze raz dziękuję Ci, Vuhu, za zmierzenie się z moimi zaklęciami pytaniami.

Zapraszam na kolejny wywiad z serii "Wikianin od kuchni". Następnym razem wezmę pod lupę "nową" ikonę polskiej społeczności - Nanakiego.

Początkowo następny wywiad miał dotyczyć Sovq, lecz w międzyczasie nawiązałem kontakt z Nanakim, po czym wpłynęły odpowiedzi na pytania przygotowane dla niego.

Proszę o propozycję zmian w serii, dodatkowych pytań i/lub zgłaszanie kandydatów pod najnowszym wpisem.

Pozdrawiam,

— Pirr 🔔︎ 🚀︎

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki