FANDOM


Targi elektronicznej rozrywki Gamescom 2015 które odbyły się w okresie 5-9 sierpnia w Kolonii przyciągnęły aż 345 tysięcy odwiedzających.
Do tego grona należała również ekipa Wikii.

Wystarczy kliknąć tutaj aby obejrzeć obszerną galerię zdjęć wykonanych właśnie przez nich

Oprócz zdjęć stoisk wystawców zobaczycie co skrywały fan-shopy i będziecie mogli podziwiać część cosplayerów.

Jak wyglądał przebieg samych targów z mojego punktu widzenia?

Witamyea.jpg

Miły akcent od EA

Na początek ruszyliśmy zobaczyć konferencję prasową EA.
Ekipa zaprezentowała Star Wars: Battlefront, nowego Need for Speed, FIFA 16, kolejny dodatek do Simsów 4, Mirror's Edge: Catalyst, Plants vs. Zombies Garden Warfare 2, dodatek do Star Wars: The Old Republic oraz niezwykle pocieszne Unravel.
W samej hali (co zobaczycie w galerii) wystrój był specyficzny do rejonu gry.
Część Star Wars cieszyła żądnych zdjęć Tie-Fighterem wraz z pilotami Imperium oraz AT-AT.
Przy Need for Speed stało błękitne matowe Porshe oraz BMW w charakterystycznej dla serii kolorystyce.


Następny przystanek - Blizzard,

Garosh.jpg

Garrosh Hellscream

Jako wielki fan ich produktów musiałem spróbować zarówno nowej mapy do Heroes of the Storm i partii w najnowszy dodatek do Hearthstone - Wielki Turniej. Spędzenie kilku godzin w oczekiwaniu na Overwatch nie brzmiało zbyt zachęcająco, więc zebrałem fanty (smycz Hearthstone, smych Heroes of the Storm oraz kod na skin-a dla Malfuriona) sprawdziłem rozpiskę na najbliższe dni i ruszyłem zwiedzać dalej (wiedząc, że nie raz tu powrócę).
I wróciłem raz na mecz pokazowy Krippariana, kolejny na Live Raid Method vs Set Sail for Fail, później znów na konkurs cosplay.
Innymi słowy mały Blizzcon.

Kirito.jpg

Nintendo show

Wylądowałem u Nintendo gdzie oprócz pogrania chwilę w nową Zelde:Tri-Force Heroes i obejrzeniu zabawnego teleturnieju gdzie prowadzący przepytywał Mario i Kirito w zamian za nagrody, spotkałem się z napisem "Oczekiwanie na StarFox:Zero 180min". Czas zatem ruszać dalej.

Lego ludki atakowały przy stoisku WB, ale czym prędzej ruszyłem do bardziej interesującego schronu Bethesdy. Tu właśnie odbył się pokaz Fallout 4. Krótki filmik na temat SPECIAL a następnie pokaz gameplayu. Niestety nie było możliwości pogrania :(

Funshop.jpg

Funshops

Następnie czas nawiedzić fun-shopy.
Yyy... Czy ja nie pomyliłem konwentów? Ilość gadżetów związanych z anime porażała. Przez figurki i mangi na body pillows skończywszy. No ale część związaną bezpośrednio z grami też udało się znaleźć.

Piętro wyżej znajdowała się wioska cosplayerów. Pomimo dość dużego udziału postaci z League of Legends, który pokazywał spore zainteresowanie w stosunku do producenta, Riot zdecydował się ominąć Gamescom.

Wracając do samych pokazów duży plus dla Squere Enix za figurkę Adama Jensena, którą dawali tym którzy wytrwali w kolejce na pokaz. Zdecydowanie najlepszy swag od producenta na tych targach.

Przy stoisku 2k miałem okazję pograć Battleborn - jako fan Borderlands-ów zawszę będę porównywać te tytułu, ale zobaczymy po premierze.

W temacie e-sportu. Były zarówno WCA jak i IEM.
Ciekawostką jest nasza współpraca z ESL Arena dzięki czemu odwiedzający mogli zobaczyć nasze logo przy ich stanowisku.

Długo jeszcze by pisać o wszystkich atrakcjach dlatego odsyłam do galerii abyście mogli zobaczyć przynajmniej część atrakcji.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki