FANDOM

 • Rekinado

  Cześć! Miło, że postanowiłeś/aś poświęcić nieco czasu na lekturę tego bloga. Dzisiaj chciałbym przedstawić swój rozwijany od kilku miesięcy projekt, czyli Szkarłatny Dom Wiki - przysięgam, że się nie zawiedziesz :).

  Ale co to? Blog reklamujący wiki? To przecież nielegalne... nic bardziej mylnego. Wbrew powszechnej opinii, każdy może napisać bloga, o ile nowo powstały blog będzie czymś więcej niż prostacką reklamą.


  Nowe podejście do wiki Liczy się głównie rozrywka i radość, jaką daje tworzenie. Nie ma tygodnia bez nowej historii o użytkowniku, który w pogoni za czymś, co uważa za „popularność”, zatracił wszystkie granice. Sam widziałem wiele takich lub nieco innych przypadków.

  Skoro ciągi cyferek na liczniku odwiedzin nic nie dają to, czemu mus…


  Czytaj całość >
 • Rekinado

  Ostatnio w spotlighcie na dole ,,mojej" strony pojawiła się watch dogs wiki ze swoimi 20 artykułami. Spotlight wymaga posiadania 100 dopracowanych stron. Traktowanie wiki wybiórczo, kierując się jedynie własnym mniemaniem nie jest zachowaniem godnym helpera. Niedopracowana wiki z brakami zawartości nie może być lepiej traktowana tylko dlatego że jej administratorem jest helper. Spora cześć osób która czyta właśnie tego bloga pełni funkcje administracyjne na znacznie większych wiki.....które jednak muszą grzecznie czekać w kolejce aż przekroczą pierwszą setkę.


  Sferopedia, Jak Wytresować Smoka Wiki czy inne duże i rozbudowywane od lat strony przestrzegają zasad a ich administratorzy o ile mi wiadomo nie pchają się wszędzie ze swoimi reklamam…

  Czytaj całość >
 • Rekinado

  Osobiście uważam że zastąpienie forum jakimś bajerem na telefon to najgłupszy pomysł tego lata. Mechanika ,,nowe" lub ,,lubiane" nie nadaje się do wprowadzenia na wiki. Forum jest narzędziem, nie ozdobą która ma dobrze wyglądać. 


  Szacunek. Forum posiada rozbudowany katalog oraz edytor dzięki czemu człowiek czuje że ma do czynienia ze stroną do dyskusji. A tu nagle boom! Idiotphonowe dziwactwo którego wygląd sugeruje że to jakiś czat. 

  1. Brak historii wątku. Czyli największe zagrożenie dla świadomych swoich praw użytkowników. Brak możliwości weryfikacji autorstwa wypowiedzi umożliwi administratorom fałszowanie wyborów. Wystarczy że admin zamieni ,,nie" na ,,tak" i znajdzie wymówkę do zbanowania niewygodnej osoby.
  2. .Promowanie telefonów dotykowych…

  Czytaj całość >
 • Rekinado

  Gry RPG a wiki

  lip 17, 2016 przez Rekinado

  Jeśli jesteś fanem „stołowych” gier RPG to czym prędzej powinieneś się tutaj zarejestrować albo zacząć aktywnie działać na wiki swojej ulubionej gry fabularnej. 


  Grasz w Neuroshimę lub D&D? Mistrz gry (osoba prowadząca sesję) wspomniał coś o szarych górach lub tajemniczej krainie zwanej „Stirland”? Na serwisach hostowanych na wikia.com znajdziesz informacje o większości światów gier RPG. Dzięki sporej ilości wiedzy gromadzonej przez fanów szybko opanujesz podstawy każdej gry fabularnej.


  Nerwowo kartkujesz główne strony w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jednego z graczy? Znam to uczucie. Ale dzięki mobilnemu dostępowi do wiki możesz dosłownie wyciągnąć wiedzę spod stołu! Precyzyjnie skatalogowana wiedza uzupełnia wszelkie luki. Skończyło się …  Czytaj całość >