FANDOM

 • SH3VEK

  Witajcie!

  Dziś (w momencie pisania tego bloga) jest sobota. To czas na kolejną odsłonę Wikianina Bota od kuchni. Naszym gościem jest Opcik. Zapaszam do przeczytania wywiadu.


  Witaj Opcik! Opowiedz nam coś ciekawego o sobie.

  haha to Ty ze Tak. ZSRR zapewni każdemu byt konieczny do funkcjonowania w naszej pięknej, socjalistycznej ojczyznie
  Widocznie Opcik jest komunistą.

  Od jakiegoś czasu przebywasz na IRC-u na kanale ##nonsensopedia. Co tam konkretnie robisz?

  To o czym ja mówię, o czymś nie świadczy?
  Nie ogarnia wywiadów.

  Tak. Przeprowadzamy wywiad.

  Dr***sh to ty kurahenie, a w Bundych to albo o ruchaniu albo o ruchaniu albo o złodziejstwie

  Czyli ciśniesz w innych jakimiś tekstami, prawda?

  Cóż popatrzę
  Spojrzeliśmy w logi... Jednak ciśnie!

  Przez krótki cza…

  Czytaj całość >
 • SH3VEK

  UPDATE! Nie zachęcam administratorów swoich wiki to włączenia tego kodu. Chodziło tu o wszystkich użytkowników. :P

  UPDATE! I dolny pasek.

  UPDATE! Nawigację globalną też można poszerzyć. I to w ten sam sposób.

  Po prawie dwóch latach przyszedł czas na kolejny snippet. Tym razem jest to styl CSS dopasujący szerokość strony do przeglądarki. Wiele osób marudzi z powodu stałej szerokości strony na wiki. Jest jednak bardzo prosty sposób na rozwiązanie tego problemu. W poniższym przykładzie można ustawić dowolny margines. Reszta Zawartość wewnatrz podanych elementów układa się samodzielnie.

  Z powodu polityki modyfikacji, ten kod może zostać użyty wyłącznie w .


  To rozwiązanie powinno działać w następujących przeglądarkach:

  • Chrome (4 i wzwyż)
  • Firefox (19 i wzwyż)

  Czytaj całość >
 • SH3VEK

  Snippety: Czas

  mar 30, 2014 przez SH3VEK

  Domyślnie czas na Wikii (globalny i lokalny) jest ustawiony na UTC (czas uniwersalny). Mogłoby wystarczyć dodanie parametru +1 hour lub +2 hour do funkcji #time, zależnie od aktualnej strefy czasowej. Jednak nie zawsze chcemy 2 razy na rok zmieniać parametrów na wszystkich szablonach, które używają tej funkcji. Jest pewien sposób na niemal automatyczną (z winy cache zmiany mogą nastąpić nieco później) zmianę strefy czasowej.

  W Polsce, jak i w niektórych krajach europejskich daty zmian strefy czasowej przypadają na ostatnią niedzielę marca i ostatnią niedzielę października. Jeśli ktoś zna parametry date w PHP, to domyśli się, że można wyświetlić datę za pomocą parametrów last Sunday of March i last Sunday of October. To samo pojawi się, gdy użyjemy param…

  Czytaj całość >
 • SH3VEK

  Tym razem mój blog będzie przydatny wszystkim, od początkujących, po zajmujących się specjałami skryptowo-stylowymi administratorów. Otóż na tym i na następnych blogach będę wklejał snippety, głównie CSS i JavaScript, które okażą się być bardzo pomocne w rozwijaniu wiki. Innych serii nie będę kontynuował. Snippety to bardzo dobry pomysł, szczególnie pomoże w łatwy sposób innym znaleźć coś dobrego dla wiki bez potrzeby tworzenia wątku na ten temat (czyli mniej śmiecenia na Forum).


  Nudzą Ci się niebieskie i niemodne strzałki? Nie pasują Ci one do tła twojej wiki? Otóż jest na to fajny sposób.

  Od dość niedawna coraz więcej portali internetowych używa stylu CSS na dowolnym obiekcie, który tworzy trójkątną strzałkę (Wikia też ich używa, spójrz na…


  Czytaj całość >
 • SH3VEK


  Długi czas spędziłem na poduczenie się o działaniu JSON. Jednak działanie ogranicza się wyłącznie do zmiennych tekstowych, rzadziej liczbowych. Dodatkowo dane nie są szyfrowane, ani kompresowane, a kodowanie sprawia najwięcej problemów. Do tej pory próbuję stworzyć opartą na JSON interpretację, OptN, która skróci i zaszyfruje dane, jednak wydajność CPU znacząco spadnie. Brakuje w JSON także odwołań. $ i _ wyznaczają nazwę funkcji.


  Jednak wolałbym, żeby translacja była zmienną z obiektem (JSON lub OptN), którego użyje funkcja do tłumaczenia. Póki co, pracuję nad tym.

  W następnym blogu opiszę śmieszne i bardzo przydatne funkcje, które chciałbym zobaczyć (jeśli działają).

  Czytaj całość >