Fandom

Wikia Polska

Komentarze0

Aktualizacja techniczna 14.08.2012

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się w każdą środę, należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista zawiera większe aktualizacje.

Naprawione błędy

Poprawki po aktualizacji MediaWiki do wersji 1.19 trwały także przez ostatni tydzień i służyły rozwiązaniu części problemów opisanych poniżej.

  • Linki do zarchiwizowanych stron dyskusji na wiki z tablicami przestały być widoczne.
  • Podgląd zmian przekraczał dolną granicę strony.
  • Słówko "null" pojawiało się w trakcie oglądania podglądu edcji.
  • Okienko podglądu w trakcie edycji nawigacji kończyło się w niewłaściwym miejscu.
  • Przenosząc plik pod nową nazwę, która już istniała, funkcja umożliwiająca usunięcie aktualnego pliku i zastąpienie go nowym działała tylko w ograniczonym zakresie - plik były usuwany, ale nowy nie zajmował jego miejsca.

Inne istotne zmiany

  • Nasz zespół pracuje nad "lazy loading". Nazwa może trochę niewdzięczna, ale funkcjonalność ta umożliwi ładowanie się stron w trakcie dotarcia do danej części strony zamiast ładowania wszystkiego na raz. Pozwoli to na zwiększenie ogólnej szybkości dziania wiki. Obecnie pracujemy nad użyciem tej funkcjonalności przy ładowaniu obrazów i komentarzy. Na Community Test Wiki zobaczyć można jak rozszerzenie to działa w praktyce.

Znane błędy

  • Na niektórych stronach pomocy nagłówki sekcji wyświetlane są podwójnie.
  • Na stronach wykorzystujących rozszerzenie Semantic Forms dymki (ang. tooltips) nie działają.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.

Więcej w Fandom

Losowa wiki