FANDOM


Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się w każdą środę, należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista zawiera większe aktualizacje.

Aktualizacja MediaWiki

Liczba wiki, które przeszły na silnik 1.19 sięgnęła 30 000. Około 3000 projektów zostało zaktualizowanych przez ostatnie 7 dni.

Nowe funkcje

 • Wprowadzamy kilka zmian do sposobu działania tablicy wiadomości:
  • Cytowanie - umożliwi cytowanie wypowiedzi innych użytkowników. Przycisk "Cytuj" pojawi się obok przycisku "Więcej" podczas najeżdżania kursorem na wybrany komentarz i pozwoli wybrać dowolną część cytowanej wypowiedzi, która automatycznie zostanie przeniesiona do pola nowej odpowiedzi. Dodany zostanie także krótki link do komentarza, z którego pochodzi cytat.
  • Podgląd - umożliwi.. podgląd nowego komentarza przed właściwą publikacją.
  • Powiadomienia - Powiadomienia dotyczące zmian na tablicach wiadomości będą pojawiać się zawsze w obszarze powiadomień na górnym pasku nawigacyjnym, nawet jeżeli w danej chwili znajdujesz się na wiki, na której nie włączono tablicy. Powiadomienia o zmianach na stronach dyskusji i w zakątku społeczności nadal pojawiać się będą jako dymki w dolnej części strony - to zachowanie nie ulegnie zmianie. Jeśli nie dostaniesz nowego powiadomienia, ikonka pokazująca powiadomienia nie będzie wyświetlana.

Razem z tymi zmianami tablica wiadomości opuszcza sekcję "Laboratorium" Rozszerzeń Wiki i przechodzi do głównej sekcji tej listy. Będzie domyślnie włączona na wszystkich nowo utworzonych wiki, ale administratorzy będą oczywiście mieli możliwość wyłączyć ją, podobnie jak pozostałe z dostępnych tam rozszerzeń.

Dodatkowo, na urządzeniach mobilnych zmieniliśmy wygląd miniaturek obrazów i filmów, aby był bardziej przejrzysty i jednolity. Podpisy miniaturek pojawiać się będą jako półprzezroczysta warstwa a kliknięcie na samą miniaturkę zabierze użytkownika do rozwijanej galerii.

Naprawione błędy

 • Okazjonalnie obrazy w artykułach nie ładowały się w skórce mobilnej gdy strona była odświeżana.
 • Filmy umieszczone na stronach głównych nie otwierały się w rozwijanym okienku - zamiast tego, kierowały do strony pliku.
 • Zmiany avatarów nie działały poprawnie - po aktualizacji nadal wyświetlany był stary obraz.

Inne istotne zmiany

 • Nadchodząca aktualizacja umożliwi także "minimalizowanie" kodu CSS i JS. Pozwoli to na szybsze ładowanie stron. Wkrótce więcej szczegółów.

Znane błędy

 • W rozszerzeniu Tabview, pierwsza zakładka ładuje zawartość, podczas gdy pozostałe są puste.
 • Strona Specjalna:ImportFreeImages (umożliwiająca przesyłanie plików z serwisu Flickr) nie działa.
 • Dostajemy zgłoszenia o braku powiadomień, gdy edytowane są obserwowane strony.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.