FANDOM


Pierwszy etap projektu Darwin - elastyczny układ stron - został właśnie włączony globalnie! Korzystają z niego już wszystkie wiki. Jak kilkukrotnie wspominano w ciągu kilku ostatnich miesięcy, głównym celem tego kroku jest optymalizacja wyglądu wiki na wielu urządzeniach korzystających z przekroju różnych rozdzielczości. Na dużych monitorach obszar zawartości strony będzie proporcjonalnie większy, podczas gdy na tabletach zawartość dopasowywać się będzie do wymiarów wyświetlacza, co pozwoli lepiej skupić się na treści artykułów.

Wsparcie i opinie od społeczności pomogły uczynić tą aktualizację udaną. Otrzymaliśmy ogrom pytań i sugestii dotyczących zachowania się tła i obrazów w nowym układzie, co pozwoliło nam dopracować dodatkowe opcje w Kreatorze motywu, które rozwieją niektóre ze zgłaszanych wątpliwości. Otrzymaliśmy także komentarze dotyczące wyglądu przesuniętej do dołu strony zawartości prawego panelu w niskich rozdzielczościach. Użytkownicy korzystający z tabletów zobaczą wkrótce nowy układ bloków prawego panelu przesuniętych poniżej obszaru zawartości strony.

Darwin Fluid

Co dalej z projektem Darwin?

Nadal mamy w planach kilka usprawnień dotyczących elastycznego układu. Zaktualizujemy wygląd okienek modalnych (okienek pojawiających się po kliknięciu np. obrazu czy filmu) na taki, który już zobaczyć można w przypadku niektórych okienek związanych z forum, czatem lub tablicą wiadomości. Niektórzy z Was mogą pamiętać ogłoszoną w 2012 roku optymalizację sposobu wyświetlania się elementów na stronach. Wkrótce zaktualizujemy niektóre strony specjalne (jak Filmy i Szukaj) i rozszerzenia (jak Galerie kategorii) aby korzystały z czegoś co nazywamy "elastyczną siatką". Można zobaczyć jak ten sposób wyświetlania zawartości działa na video.wikia.com.

Nowy edytor wizualny - VisualEditor - jest już dostępny w Rozszerzeniach wiki na każdej wiki, która zechce go przetestować i w nadchodzącym roku będzie regularnie aktualizowany. Kolejne etapy projektu Darwin pojawiać się będą w 2014 wraz z innymi usprawnieniami funkcjonalności Wikii, a Wasze uwagi nadal grać będą istotną rolę w tym procesie.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.