FANDOM


Potężne zasoby informacji, które znaleźć można na stronach Wikii to jedynie kropla w morzu wiedzy w Internecie. Wiemy jednak, że wiki na Wikii to jedne z najlepszych źródeł informacji na wybrany temat. Teraz Wikia umożliwia nawet łatwiejsze dzielenie się tymi zasobami z innymi. Mamy nadzieję, że czytelnicy zdecydują się podzielić artykułami poprzez Google+, Facebooka i Twittera aby połączyć strony na wiki z szerokim gronem fanów danego tematu.

Dlaczego się dzielić?

Aby wyróżnić ciężką pracę włożoną przez Ciebie i innych edytorów w napisanie danego artykułu! Każdy z nas opublikował coś, w co włożył dużo wysiłku i zawsze pojawia się pytanie czy inni to docenią. Dzielenie się zapewnia, że stronę odwiedzi więcej czytelników, którzy być może także zostawią swoją opinię. Komentarze, tweety i "lajki" mogą pomóc zrozumieć czy dana strona jest ciekawa dla innych. Gdy inni także się nią podzielą, zachęci to nawet więcej czytelników do odwiedzin.

Wikia już umożliwia się dzielenie stronami, ale pracujemy nad bardziej efektywnym rozwiązaniem, umożliwiającym udostępnianie innym stron na wiki. Do czasu wejścia nowego pomysłu w życie, stworzyliśmy kod .js, który ułatwi dzielenie się stronami Twojej wiki.

Przyciski dzielenia się w artykułach

Możesz dodać przyciski dzielenia się do wszystkich artykułów na swojej wiki, a kod umożliwia wybór, czy chcesz aby znajdowały się u góry strony, jak tutaj:

ShareArticleButtonsTop.png

czy u dołu, jak tutaj:

ShareArticleButtonsBottom.png

Gdzie jest kod?

Kod do dodania oraz instrukcję jego uruchomienia i ustawienia znaleźć można na http://dev.wikia.com/wiki/SocialIcons

Jeśli nie masz pewności jak dodać te przyciski na własnej wiki, daj znać w komentarzu poniżej, a chętnie pomożemy!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki