FANDOM


Od dzisiaj, W Rozszerzeniach wiki znaleźć i włączyć można Tablicę Wiadomości. W skrócie, jest to rozszerzenie, które zastępuje tradycyjne strony dyskusji użytkowników intuicyjnym systemem wątków i komentarzy. Ci użytkownicy, którzy śledzili początkowe zapowiedzi Wikii, wiedzą, że to rozszerzenie wywołało wiele wątpliwości, ale od tego czasu Wikia dołożyła starań aby poprawić wszystkie niedociągnięcia tak, aby pogodzić funkcjonalność i swobodę jaką dają strony dyskusji z prostotą komentarzy. Oto lista zmian, które zostały wprowadzone od czasu rozpoczęcia dyskusji o rozszerzeniu:

  • Tablica Wiadomości jest w chwili obecnej zupełnie opcjonalna - administratorzy mogą ją włączyć lub wyłączyć wedle uznania.
  • System powiadomień informuje użytkowników o wszystkich zmianach dokonywanych w obserwowanych wątkach.
  • Można dodać własne przywitanie na Tablicy, które wyświetlane będzie na górze strony. Zmieniać przywitanie można poprzez edycję strony Message_Wall_Greeting:NAZWA_UŻYTKOWNIKA.
  • Dodano możliwość obserwowania całej Tablicy, a nie tylko poszczególnych wątków.
  • Można sortować wątki na Tablicy według kilku kryteriów.
  • Użytkownicy chcący mieć możliwość przejrzenia źródła wiadomości mają możliwość włączenia takiej opcji w swoich preferencjach.
  • Zmiany dokonane na Tablicach nie zaśmiecają już Ostatnich Zmian niezrozumiałymi adresami czy odnośnikami.
  • Podobnie jak na stronach dyskusji, każdy może usuwać i przywracać odpowiedzi, podając przyczynę. Administratorzy mogą to robić w jednym kliknięciu. Listę usuniętych wiadomości można zobaczyć w historii wątku lub historii całej tablicy.
  • W trakcie usuwania wiadomości, użytkownik może wybrać opcję powiadomienia administratora, aby ten permanentnie usunął wiadomość.
  • Administratorzy mogą usuwać wiadomości bez możliwości ich przywrócenia przez innych użytkowników.

Po włączeniu Tablicy, strona dyskusji zostanie zarchiwizowana i dostępna do przejrzenia poprzez link na dole Tablicy. Zachęcam do wypróbowania Tablicy Wiadomości tutaj lub włączenia jej na własnej wiki. Sam miałem wiele wątpliwości czy taki sposób komunikacji jest właściwy dla wiki, ale widząc postęp prac, wiele dodanych funkcjonalności i rozwiązanych problemów jestem pod wrażeniem tego rozszerzenia.

Większość komunikatów jest już przetłumaczona na język polski. Nowe przestrzenie nazw przetłumaczone zostaną wkrótce. Jeżeli mimo to widzicie coś nieprzetłumaczonego, dajcie znać tutaj.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.