FANDOM


Przez ostatnie kilka miesięcy pracowaliśmy nad implementacją na Wikii VisualEditora i jego roli w ewolucji Wikii: czynieniem edytowania na wszystkich wiki dostępnym dla wszystkich rodzajów edytorów. Wasze opinie w fazie beta były bardzo pomocne w ustalaniu priorytetów, identyfikowaniu problemów i dopinaniu wszystkiego na ostatni guzik przed kolejnym etapem wprowadzania nowego sposobu edytowania w życie. Ten krok właśnie nadszedł!

Darwin Visual

VisualEditor jest już dostępny w sekcji "Laboratorium" Rozszerzeń wiki. Przez ostatnie kilka tygodni aktualizowaliśmy edytor, aby oferował wszystkie najważniejsze funkcjonalności na wiki, które zdecydują się go włączyć. To oznacza:

  • Opcje zmiany nazwy i dodawania szablonów licencji do plików dodawanych do artykułu.
  • Upewnienie się, że redlinki prawidłowo przekierowują edytorów do nowego interfejsu.
  • Dodanie opcji podglądu i edycji źródła na pasku narzędzi samego edytora.

Użytkownicy chcący pozostać przy edytorze źródłowym mają taką opcję w preferencjach.

Z chęcią wysłuchamy Waszych opinii na temat tego jak VisualEditor działa na poszczególnych wiki. Najlepszym sposobem przesłania opinii jest użycie opcji Przeslijopinie, znajdującej się w "Rozszerzeniach wiki" w okolicy przycisku włączającego nowy edytor. Jeśli jesteś administratorem, który włączył na swojej wiki VisualEditor, proszę daj nam znać jak radzą sobie z nim nowi użytkownicy. Czy pomógł im w dokonywaniu lepszych edycji?

To dopiero początek drogi! W przyszłym roku VisualEditor rozbudowywany będzie o narzędzia do zarządzania obrazami i filmami, usprawnione zostanie edytowanie szablonów i dodane zostanie wsparcie dla edytorów korzystających z Internet Explorera. Daj nam znać co Ty chciałbyś zobaczyć w kolejnych odsłonach edytora!

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.