Fandom

Wikia Polska

Komentarze11

VisualEditor już dostępny w Laboratorium

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Przez ostatnie kilka miesięcy pracowaliśmy nad implementacją na Wikii VisualEditora i jego roli w ewolucji Wikii: czynieniem edytowania na wszystkich wiki dostępnym dla wszystkich rodzajów edytorów. Wasze opinie w fazie beta były bardzo pomocne w ustalaniu priorytetów, identyfikowaniu problemów i dopinaniu wszystkiego na ostatni guzik przed kolejnym etapem wprowadzania nowego sposobu edytowania w życie. Ten krok właśnie nadszedł!

Darwin Visual.jpg

VisualEditor jest już dostępny w sekcji "Laboratorium" Rozszerzeń wiki. Przez ostatnie kilka tygodni aktualizowaliśmy edytor, aby oferował wszystkie najważniejsze funkcjonalności na wiki, które zdecydują się go włączyć. To oznacza:

  • Opcje zmiany nazwy i dodawania szablonów licencji do plików dodawanych do artykułu.
  • Upewnienie się, że redlinki prawidłowo przekierowują edytorów do nowego interfejsu.
  • Dodanie opcji podglądu i edycji źródła na pasku narzędzi samego edytora.

Użytkownicy chcący pozostać przy edytorze źródłowym mają taką opcję w preferencjach.

Z chęcią wysłuchamy Waszych opinii na temat tego jak VisualEditor działa na poszczególnych wiki. Najlepszym sposobem przesłania opinii jest użycie opcji Przeslijopinie.png, znajdującej się w "Rozszerzeniach wiki" w okolicy przycisku włączającego nowy edytor. Jeśli jesteś administratorem, który włączył na swojej wiki VisualEditor, proszę daj nam znać jak radzą sobie z nim nowi użytkownicy. Czy pomógł im w dokonywaniu lepszych edycji?

To dopiero początek drogi! W przyszłym roku VisualEditor rozbudowywany będzie o narzędzia do zarządzania obrazami i filmami, usprawnione zostanie edytowanie szablonów i dodane zostanie wsparcie dla edytorów korzystających z Internet Explorera. Daj nam znać co Ty chciałbyś zobaczyć w kolejnych odsłonach edytora!

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.

Więcej w Fandom

Losowa wiki