FANDOM


Wikia-strona główna PL

Polska strona główna Wikii w pełnej okazałości

W tym tygodniu oficjalnie ruszyła polskojęzyczna strona główna Wikii, znajdująca się pod adresem http://pl.wikia.com. Podobnie jak na jej siostrzanych projektach w innych językach, pierwsze skrzypce grać będą najciekawsze, polskie wiki i ich społeczności. Poniżej znajduje się lista najważniejszych funkcjonalności nowego portalu.

Strona główna - to co rzuca się od razu w oczy to mozaika skradająca się z obrazów reprezentujących najciekawsze, najaktywniejsze lub największe, polskie wiki. Po kliknięciu na dany obraz, pojawi się krótki opis wiki jak i zestawienie istotnych informacji o wiki, takich jak liczba artykułów, filmów czy lista najaktywniejszych edytorów i administratorów. Chyba najwięcej rozrywki zapewnia przycisk "Miksuj", który pozwala odświeżyć zawartość mozaiki i od nowa rozpocząć zapoznawanie się z polskojęzycznymi projektami.

Huby - Obok strony głównej, utworzone zostały także trzy huby dla głównych kategorii wiki - Gry, Rozrywka i Lifestyle. Znaleźć na nich będzie można najistotniejsze wydarzenia dotyczące tematyki reprezentowanych w danym hubie wiki, a także ciekawe informacje z samych wiki. Huby będą regularnie aktualizowane, aby użytkownicy zawsze byli na bieżąco z tym, co ich najbardziej interesuje.

WAM - WAM opisywany był już wcześniej, jednak zaszła w nim istotna zmiana - dodano filtr umożliwiający przejrzenie listy wiki będących wyłącznie w języku polskim. Koniec z karkołomnymi próbami odfiltrowania polskich wiki poprzez wyszukiwarkę lub gmeranie przy adresie URL - pełna lista odległa jest o jedno kliknięcie przycisku myszy... No dobra, kilka kliknięć.

Specjalna:Promocja - Niebawem każda wiki będzie miała okazję pojawić się w mozaice na stronie głównej wiki, dzięki narzędziu znajdującemu się na stronie Specjalna:Promocja. Gdy tylko narzędzie będzie dostępne, w panelu administratora na każdej polskojęzycznej wiki pojawi się nowy przycisk - Promocja. Narzędzie to umożliwi przesyłanie własnych obrazów i opisów, które, jeśli pomyślnie przejdą proces weryfikacji, dołączą do wiki już promowanych w mozaice na stronie głównej.

Niektóre elementy nowej strony głównej mogą jeszcze nie być w pełni dostosowane. Jeśli natkniesz się na literówkę w opisie wiki, link kierujący nie do tej strony, do której powinien, błąd w komunikacie systemowym czy jakiekolwiek inne zachowanie odmienne od oczekiwanego, proszę daj znać w komentarzu poniżej.

Przyjemnego Miksowania! :)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki