FANDOM


Czy zdarzyło Ci się kiedyś obejrzeć film, pomyśleć że świetnie nadawałby się na wiki, dodać go, wrócić kolejnego dnia i dowiedzieć się, że film został usunięty z powodu naruszenia praw autorskich? To często zdarza się filmom np. z YouTube, gdzie treści nie zawsze dodawane są w zgodzie z prawem autorskim. Aby móc zaproponować naszym użytkownikom alternatywne rozwiązanie, stworzyliśmy Filmotekę Wikii, która zawiera tysiące filmów posiadających właściwą licencję i gotowych do użycia na wiki.

Ostatnio utworzyliśmy także inne narzędzie, pozwalające na szybkie i łatwe zastąpienie znajdujących się na Twojej wiki filmów nie posiadających licencji na kopię z Filmoteki Wikii - Licensed Video Swap (LVS). To nowe narzędzie pozwala administratorom podmienić filmy zewnętrznych dostawców na takie same (lub bardzo podobne) pochodzące z Filmoteki Wikii. Jak to działa?

LVS main page

LVS sugerujący zamiennik filmu z Filmoteki Wikii

  • Wejdź na Specjalna:LicensedVideoSwap (dostępna także z Panelu administratora) na wiki, na której masz uprawnienia administratora, aby zobaczyć listę możliwych do zastąpienia filmów.
  • Na tej stronie obejrzeć możesz oryginalne filmy, sugerowane zamienniki jak i inne potencjalne odpowiedniki. Upewnij się, że same filmy są takie same - miniaturki identycznych filmów mogą się czasem różnić.
  • Jeśli film nadaje się do zamiany, zwyczajnie użyj przycisku "Wymień". Stworzy to przekierowanie do nowego filmu na stronie oryginalnego (jeśli tytuły się różnią) lub zastąpi oryginalny film licencjonowaną wersją (jeśli tytuły są takie same). Strony wykorzystujące dany film zostaną automatycznie zaktualizowane i wykorzystywać będą nową wersję.
  • Jeśli odpowiednik z takich czy innych powodów się nie nadaje, użyj przycisku "Zachowaj", a sugestia zniknie z listy. Nic nie zmieni się wtedy na stronie pierwotnego filmu.

Dodatkowe informacje:

  • Strona historii pozwoli Ci przejrzeć listę wszystkich zachowanych i wymienionych filmów, i umożliwia cofnięcie każdej decyzji.
  • LVS automatycznie aktualizować będzie listę sugestii filmów gdy nowe filmy pojawiać się będą w Filmotece Wikii - zaglądaj na stronę narzędzia od czasu do czasu, aby na bieżąco śledzić filmy, które można podmienić.

To dopiero początek rozwoju tego narzędzia; mamy więcej pomysłów na jego rozbudowę. Oto niektóre z nich:

  • Powiadomienia - planujemy utworzenie sytemu powiadomień poprzez panel administratora, który informować będzie o nowych możliwościach wymiany filmów.
  • Statystki - Na górze strony pojawią się dane dotyczące ilości możliwych do wymiany filmów jak i filmów już wymienionych lub zachowanych.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.