FANDOM

 • Tomta1

  Nowy sidebar na Monobooku

  cze 10, 2013 przez Tomta1

  Czołem Wikianie!

  Przed paroma chwilami przerobiłem Sidebara na skórce Monobook. Teraz przypomina on nieco nawigację dostępną na skórce oasis. Zajmuje on mniej miejsca niż poprzedni, jednak zawiera on znacznie więcej linków – zostały one pochowane do rozwijanych menu. Ułatwiono tym samym poruszanie się po stronie i wyszukiwanie większej ilości stron pomocy (ok. 10 najważniejszych stron pomocy z każdej kategorii).

  Nowy Sidebar zawiera wszystkie linki, jakie są dostępne w nawigacji w skórce oasis (jedynie Aktywność na wiki została zastąpiona Ostatnimi zmianami, gdyż te pierwsze nie są dostępne na Monobooku), a nawet oferuje nieco więcej :)

  Jeśli po jakichś dwóch tygodniach nie będziecie w stanie się przyzwyczaić do nowego sidebara i będziecie chcie…

  Czytaj całość >
 • Tomta1

  W dniu dzisiejszym minęło 7 lat odkąd zarejestrowałem się na Wikii. Z tej okazji chciałbym podzielić się z wami moim doświadczeniem, które zdobywałem przez 2557 dni.

  Swoje konto na Wikii założyłem 27 grudnia 2005 roku — konto na Wikii mam dłużej niż Sannse. Oczywiście, zarejestrowałem się przez Nonsensopedię, gdyż wówczas był to jedyny wewnątrz znaczników transkluzji powoduje... zignorowanie znaczników <nowiki/>. Staffowie po kilku dniach doszli do wniosku, że to jest feature. Po jakichś dwóch tygodniach wyjaśnień i podawania przykładów, staffowie jednak doszli do wniosku, że to bug(!). Z takiej racji, że był niezwiązany z Wikią, lecz z samym systemem MediaWiki musiałem go zgłosić sam przez Bugzillę. Co się okazało: jest to bug, który po raz…

  Czytaj całość >
 • Tomta1

  Pamiętając jeszcze komentarze po tym, jak przegoniła w ilości posiadanych grafik Nonsensopedię, a także, gdy Bariera 10000 plików została złamana, nie sposób nie wspomnieć o kolejnej wikii, która osiągnęła podobny wyczyn.

  Po dzisiejszej aktualizacji bota rankingów największych polskojęzycznych wikii (pod względem ilości posiadanych na pokładzie grafik) zauważyłem, iż Pokémon Dex osiągnęła kolejny kamień milowy — 8 marca jeden z plików, najprawdopodobniej wgrany przez założyciela tejże wikii, Rafiego862, został plikiem numer 10 000. Dotychczas udało się to jedynie wspomnianym wcześniej Grand Theft Auto Wiki i Nonsensopedii.

  Jak do tej pory, tylko jedna wikia osiągnęła pułap 10 000 artykułów (Nonsensopedia, ma ich nieco ponad 20 000). Na drugi…

  Czytaj całość >
 • Tomta1

  Ostatnio na Wikii pojawiła się swego rodzaju koalicja anty-Wikiowa. Część wikii wyprowadziła się na inne farmy wiki, część została na Wikii, a jeszcze inne zainwestowały w swój własny serwer. Poniżej zamieszczam listę "za" i "przeciw" dla Wikii, kilku innych "farm wiki" oraz własnego serwera, autorstwa dawnego członka VSTF-u, biurokraty i administratora kilku projektów Wikii, w tym administratora Wikii Polska. Mam nadzieję, że lista ta pomoże wam odpowiedzieć na pytania: "Czy warto się wynosić?", "Dlaczego?", "Jeśli tak, to gdzie?".

  Poniższe tabele są umieszczone na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa, Na tych samych warunkach 3.0. Autorem jest Misiek95.  + -
  1. Duża społeczność
  2. Wsparcie społeczności
  3. Wysoka pozycja w wyszukiwarkach
  4. Shared…  Czytaj całość >