Fandom

Wikia Polska

Komentarze3

Aktualizacja techniczna 06.05.2015

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się we wtorki i czwartki. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Nowe funkcje

Czwartek

W czwartek uruchomiliśmy nowe rozszerzenie o nazwie Podpowiedzi na wszystkich angielskojęzycznych społecznościach. Podpowiedzi ma pomóc edytorom znaleźć łatwą drogę do budowania wkładu w społeczności, przy użyciu różnych źródeł danych.

O tym jak działa nowe rozszerzenie, możesz przeczytać tutaj: Pomoc:Podpowiedzi. Pracujemy na dalszymi ulepszeniami narzędzia, lecz chcielibyśmy również usłyszeć opinię, problemy i sugestie - daj nam znać poprzez Specjalna:Kontakt/feedback!

Należy pamiętać, że narzędzie jest obecnie dostępne tylko w języku angielskim na anglojęzycznych społecznościach, ale przewidujemy uruchomienie jej w innych językach, w niedalekiej przyszłości.

Naprawione błędy

Wtorek
  • Liczba stron w blogach została przywrócona.
Czwartek
  • Problem powodujący, że widoczny tekst pokazywał rozbite kodowanie w niektórych społecznościach innych niż angielskie (np. pojawiające się znaki zapytania) został naprawiony, a narzędzie do naprawiania obecnego tekstu zostało uruchomione.

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

Wtorek
  • Obraz tytułowy będzie tymczasowo niedostępny na nowych i istniejących wiki. Wielkie przyjęcie i zainteresowanie nim sprawiło, że musieliśmy przesunąć go do wersji "beta" w kilku aktualizacjach "za kulisami". Jesteśmy w trakcje aktualizacji kodu, które sprawi, że wkrótce będzie to ponownie pełnoprawne rozszerzenie! Społeczności, które obecnie posiadają je włączone nadal będą w stanie go wyłączyć poprzez Rozszerzenia wiki. Jednakże, gdy zostanie wyłączony, nie może zostać ponownie włączony.
Czwartek
  • Wiadomości email otrzymają jeszcze kilka poprawek, w tym: główny przycisk będzie teraz widocznie reagował na interakcje kursora i został nieco przesunięty w celu poprawy wyświetlania na mniejszych urządzeń. Dodaliśmy również kilka poprawek dla tematów email dotyczących anonimowych edycji.
  • Dla społeczności, które wcześniej testują wersje beta rozszerzenia Podpowiedzi, otrzymają dwie aktualizacje, które będą widoczne w czwartek: dodaliśmy podział na strony na liście wyników, oraz widok ilości odwiedzin (na podstawie ostatniego tygodnia).

Znane błędy

  • Przyciski społecznościowe są niepoprawnie wyświetlane, dla niektórych języków.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.

Więcej w Fandom

Losowa wiki