FANDOM


Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się we wtorki i czwartki. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Nowe funkcje

Czwartek

W czwartek uruchomiliśmy nowe rozszerzenie o nazwie Podpowiedzi na wszystkich angielskojęzycznych społecznościach. Podpowiedzi ma pomóc edytorom znaleźć łatwą drogę do budowania wkładu w społeczności, przy użyciu różnych źródeł danych.

O tym jak działa nowe rozszerzenie, możesz przeczytać tutaj: Pomoc:Podpowiedzi. Pracujemy na dalszymi ulepszeniami narzędzia, lecz chcielibyśmy również usłyszeć opinię, problemy i sugestie - daj nam znać poprzez Specjalna:Kontakt/feedback!

Należy pamiętać, że narzędzie jest obecnie dostępne tylko w języku angielskim na anglojęzycznych społecznościach, ale przewidujemy uruchomienie jej w innych językach, w niedalekiej przyszłości.

Naprawione błędy

Wtorek
  • Liczba stron w blogach została przywrócona.
Czwartek
  • Problem powodujący, że widoczny tekst pokazywał rozbite kodowanie w niektórych społecznościach innych niż angielskie (np. pojawiające się znaki zapytania) został naprawiony, a narzędzie do naprawiania obecnego tekstu zostało uruchomione.

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

Wtorek
  • Obraz tytułowy będzie tymczasowo niedostępny na nowych i istniejących wiki. Wielkie przyjęcie i zainteresowanie nim sprawiło, że musieliśmy przesunąć go do wersji "beta" w kilku aktualizacjach "za kulisami". Jesteśmy w trakcje aktualizacji kodu, które sprawi, że wkrótce będzie to ponownie pełnoprawne rozszerzenie! Społeczności, które obecnie posiadają je włączone nadal będą w stanie go wyłączyć poprzez Rozszerzenia wiki. Jednakże, gdy zostanie wyłączony, nie może zostać ponownie włączony.
Czwartek
  • Wiadomości email otrzymają jeszcze kilka poprawek, w tym: główny przycisk będzie teraz widocznie reagował na interakcje kursora i został nieco przesunięty w celu poprawy wyświetlania na mniejszych urządzeń. Dodaliśmy również kilka poprawek dla tematów email dotyczących anonimowych edycji.
  • Dla społeczności, które wcześniej testują wersje beta rozszerzenia Podpowiedzi, otrzymają dwie aktualizacje, które będą widoczne w czwartek: dodaliśmy podział na strony na liście wyników, oraz widok ilości odwiedzin (na podstawie ostatniego tygodnia).

Znane błędy

  • Przyciski społecznościowe są niepoprawnie wyświetlane, dla niektórych języków.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.