Fandom

Wikia Polska

Komentarze3

Aktualizacja techniczna 09.09.2015

Vuh wrz 10, 2015 Blog użytkownika:Vuh

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się we wtorki i czwartki. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Nowe funkcje

 • Zaktualizowana wersja Community App curation tool zostanie udostępniona. Pozwala ona administratorom swoich społeczności (nawet tych, które nie mają Aplikacji Społecznościowych) do zarządzania stronami głównymi swoich wiki w przyjaznym mobilnym układzie strony. Samo narzędzie może być używane na smartfonach, jest również dostępne dla administratorów za pomocą nowego przycisku w górnej części strony głównej. Dowiedz się więcej na ten temat w nadchodzącym blogu, w tym tygodniu!

Naprawione błędy

 • Kilka poprawek przenośnych infoboksów:
  • Gdy etykiety nie są zdefiniowane dla grupy poziomej (horizontal), nie będą już wyświetlane puste wiersze.
  • Ponownie będzie można używać prefiksu przestrzeni nazw "Plik:" w źródle infoboksu.
  • Wprowadzenie "0" w formatowaniu tagów da taki sam wynik na wyjściu.
  • Sytuacja kiedy grupie poziomej (horizontal) brakowało górnej krawędzi została poprawiona.
 • Moduł podpowiedzin w Aktywności na wiki teraz pokazuje odpowiednie ikony dla dwóch pierwszych pozycji.
 • Adresy URL posiadające 'www' nie przekierowywały się poprawnie na skórce mobilnej - poprawka dla tego błędu została już wprowadzona.

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

 • Kilka komunikatów związanych z czatem zostało dodanych do białej listy przestrzeni MediaWiki:
  • Chat-user-joined, Chat-user-parted, Chat-user-was-banned, Chat-user-was-kicked, Chat-welcome-message, Emoticons
  • Szczególne przypadki wykorzystania Chat-welcome-message i Emoticons na społecznościach, które używały tych komunikatów do wprowadzenia niewspieranych zmian koniecznie muszą zedytować te komunikaty, w celu usunięcia tych dodatków. Komunikaty są przeznaczone wyłącznie do wprowadzania powitań i prostych emotikonów. (Notka: Chat.css i Chat.js są teraz ładowane natywnie).
 • Jak wcześniej wspomniano, rozpoczęliśmy testowanie narzędzi, które pozwolą ponownie edytować JavaScript na stronach w przestrzeni nazw MediaWiki: Pomoc:Proces przeglądu JavaScriptu. Należy pamiętać, że są to ograniczone beta testy - a nam zależy, aby wprowadzić to na wszystkich wiki, także poprawki i aktualizacje będą prawdopodobnie dodawane, przed dotarciem do tego punktu.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.

Więcej w Fandom

Losowa wiki