FANDOM


Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się we wtorki i czwartki. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

To jest ostatnia aktualizacja na rok 2015.
Aktualizacje będą wznowione 7 stycznia 2016. Szczęśliwego Nowego Roku razem z Wikią!

Nowe funkcje

Wtorek
Śledź swój wkład na całej Wikii!
Wprowadzamy nową funkcję o nazwie "Aktywność", dostępna jako zakładka na stronach profilu użytkownika, na Centrum Społeczności, która pokaże wszystkie społeczności Wikii, na których dokonaliście zmian.
Pamiętasz, że społeczność była założona osiem lat temu i zapomniałeś o niej? Kiedyś kolega opowiadał Ci o faraonach? Spójrz w przeszłość i sprawdź, gdzie już edytowałeś, oraz sprawdź, czy nie jest czasem wymagana ponowna wizyta!
Uwaga: ta informacja jest widoczna tylko dla Twojego konta.

Naprawione błędy

Wtorek
 • W zeszłym tygodniu zidentyfikowaliśmy i naprawiliśmy problem, który mógł powodować, że niektórzy założyciele otrzymywali zduplikowane e-maile.
 • Forum i tablice wiadomości, które mają odpowiedzi z powtarzającymi się liczbami (tzn. wiele odpowiedzi oznaczonych jako #2) powinny zostać naprawione. Poprawka będzie również zmienić numerację kolejnych odpowiedzi "zarażonych" wątków. Oznacza to, że niektóre linki do konkretnych odpowiedzi, takich jak w stare powiadomienia lub ręczne utworzone linki w innych miejscach, mogą być nieprawidłowe. Ta poprawka będzie poprawiana przez skrypt, który działa od wtorku i będzie uruchomiony do końca tego tygodnia.
Czwartek
 • Obrazy w galerii, w przenośnych infoboksach będą teraz działać w trybie podglądu, w klasycznym edytorze.
 • Obrazy w galerii, w przenośnych infoboksach będą teraz działać na Monobooku.
 • CAPTCHA nie działała w VisualEditorze, w niektórych przypadkach.
 • W niektórych przypadkach, obrazy z przenośnych infoboksów nie były używane jako reprezentacyjny obrazek artykułu w innych miejscach w danej społeczności (dla przykładu, strony kategorii).

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

Wtorek
 • Od teraz podczas tworzenia lub edytowania szablonu, można publikować szablon bezpośrednio z okna dialogowego typów szablonów.
 • Administratorzy zobaczą opcję "Edycja zbiorcza typu szablonu" pod przyciskiem rozwijanym, w przypadku kategorii zawierających 1 lub więcej szablonów. Korzystanie z tej funkcji pomoże zastąpić wszystkie istniejące typy i edytować wszystkie szablony w kategorii.
Czwartek
 • Zmiany klasyfikacji szablonów są teraz wyświetlane w Specjalna:Rejestr.
 • Podpowiedzi i inne specjalne strony odwołują się teraz do klasyfikacji szablonu, aby zrozumieć, co jest, a co nie jest infoboksem.
 • Przekierowania szablonów nie będą dłużej wyświetlane, w podpowiedziach, na liście "Niezorganizowane szablony" lub w Specjalna:Templates.
 • Użytkownicy od teraz zobaczą edytor szablonów (ACE) podczas migracji infoboksów.
 • Tagi HTML odnoszące się do tytułu mają od teraz jeden, standardowy format na całej Wikii. Zobacz ten wątek na forum, aby poznać większą ilość szczegółów.
 • MediaWiki:Talkpageheader, MediaWiki:Chat, MediaWiki:Custom404page-noarticletext-alternative-found, MediaWiki:Edit, MediaWiki:Editnotice, MediaWiki:Editnotice-* (tzn. wszystkie wariacje tego komunikatu) zostały dodane do białej listy.


Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.