Fandom

Wikia Polska

Komentarze4

Aktualizacja techniczna 10.12.2015

Vuh gru 10, 2015 Blog użytkownika:Vuh

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się we wtorki i czwartki. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

To jest ostatnia aktualizacja na rok 2015.
Aktualizacje będą wznowione 7 stycznia 2016. Szczęśliwego Nowego Roku razem z Wikią!

Nowe funkcje

Wtorek
Śledź swój wkład na całej Wikii!
Wprowadzamy nową funkcję o nazwie "Aktywność", dostępna jako zakładka na stronach profilu użytkownika, na Centrum Społeczności, która pokaże wszystkie społeczności Wikii, na których dokonaliście zmian.
Pamiętasz, że społeczność była założona osiem lat temu i zapomniałeś o niej? Kiedyś kolega opowiadał Ci o faraonach? Spójrz w przeszłość i sprawdź, gdzie już edytowałeś, oraz sprawdź, czy nie jest czasem wymagana ponowna wizyta!
Uwaga: ta informacja jest widoczna tylko dla Twojego konta.

Naprawione błędy

Wtorek
 • W zeszłym tygodniu zidentyfikowaliśmy i naprawiliśmy problem, który mógł powodować, że niektórzy założyciele otrzymywali zduplikowane e-maile.
 • Forum i tablice wiadomości, które mają odpowiedzi z powtarzającymi się liczbami (tzn. wiele odpowiedzi oznaczonych jako #2) powinny zostać naprawione. Poprawka będzie również zmienić numerację kolejnych odpowiedzi "zarażonych" wątków. Oznacza to, że niektóre linki do konkretnych odpowiedzi, takich jak w stare powiadomienia lub ręczne utworzone linki w innych miejscach, mogą być nieprawidłowe. Ta poprawka będzie poprawiana przez skrypt, który działa od wtorku i będzie uruchomiony do końca tego tygodnia.
Czwartek
 • Obrazy w galerii, w przenośnych infoboksach będą teraz działać w trybie podglądu, w klasycznym edytorze.
 • Obrazy w galerii, w przenośnych infoboksach będą teraz działać na Monobooku.
 • CAPTCHA nie działała w VisualEditorze, w niektórych przypadkach.
 • W niektórych przypadkach, obrazy z przenośnych infoboksów nie były używane jako reprezentacyjny obrazek artykułu w innych miejscach w danej społeczności (dla przykładu, strony kategorii).

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

Wtorek
 • Od teraz podczas tworzenia lub edytowania szablonu, można publikować szablon bezpośrednio z okna dialogowego typów szablonów.
 • Administratorzy zobaczą opcję "Edycja zbiorcza typu szablonu" pod przyciskiem rozwijanym, w przypadku kategorii zawierających 1 lub więcej szablonów. Korzystanie z tej funkcji pomoże zastąpić wszystkie istniejące typy i edytować wszystkie szablony w kategorii.
Czwartek
 • Zmiany klasyfikacji szablonów są teraz wyświetlane w Specjalna:Rejestr.
 • Podpowiedzi i inne specjalne strony odwołują się teraz do klasyfikacji szablonu, aby zrozumieć, co jest, a co nie jest infoboksem.
 • Przekierowania szablonów nie będą dłużej wyświetlane, w podpowiedziach, na liście "Niezorganizowane szablony" lub w Specjalna:Templates.
 • Użytkownicy od teraz zobaczą edytor szablonów (ACE) podczas migracji infoboksów.
 • Tagi HTML odnoszące się do tytułu mają od teraz jeden, standardowy format na całej Wikii. Zobacz ten wątek na forum, aby poznać większą ilość szczegółów.
 • MediaWiki:Talkpageheader, MediaWiki:Chat, MediaWiki:Custom404page-noarticletext-alternative-found, MediaWiki:Edit, MediaWiki:Editnotice, MediaWiki:Editnotice-* (tzn. wszystkie wariacje tego komunikatu) zostały dodane do białej listy.


Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.

Więcej w Fandom

Losowa wiki