FANDOM


Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się w każdą środę. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Nowe funkcje

  • W ciągu ostatnich kilku tygodni zajmujemy się zmienianiem domyślnego edytora dla anonimowych użytkowników na mniejszych wikiach, ze starego edytora (CK) do nowego VisualEditora. Nasze obserwacje ukazują, że jest bardziej skuteczny w obsłudze dla anonimowych edytorów niż starszy edytor i spodziewamy się dalszych popraw typu dodanie większej ilości funkcji i ulepszeń, takich jak wielka aktualizacja kilka tygodni temu.
    • Zmiana zaczyna docierać do większych wiki, jednak nie będzie miała żadnego wpływu dla zalogowanych użytkowników. Warto jeszcze raz podkreślić, że tryb źródłowy nie zniknie (a nawet starszy edytor wizualny pozostanie dostępny z menu rozwijanego pod przyciskiem Edytuj). Jednakże, jeśli uważasz, że wiki wyjątkowo nie nadaje się do wizualnej edycji (na przykład większość artykułów jest wykonywana za pomocą jednego szablonu), chętnie wysłuchamy opinii i postaramy się temu bliżej przyjrzeć.
  • Wydajemy samoobsługowe zamykanie konta. Dla użytkowników, którzy chcą zamknąć swoje konto, zamiast wysyłać swoje żądanie za pomocą Specjalna:Kontakt, mogą przejść do strony zamykającej konto i wysłać prośbę w celu zamknięcia konta. Będzie dostępnych 30 dni, aby zmienić swoje zdanie i zażądać reaktywacji konta, logując się na konto i postępując zgodnie z instrukcjami, które będą widoczne. Po okresie 30 dni, konto zostanie zamknięte na stałe i nie będzie można go reaktywować. Link "Wyłącz moje konto" na Specjalna:Kontakt zostanie również zmieniony na link Special:CloseMyAccount.

Naprawione błędy

  • Problemy z zaginionymi powiadomieniami lub powiadomieniami, które nadal były aktywne po przeczytaniu linkowanej strony, powinny być rozwiązane. Jeśli w dalszym ciągu, widzisz podobne problemy, daj nam znać poprzez Specjalna:Kontakt.
  • Sytuacja, w której pokazywała się wiadomość "Ta wiadomość nie została znaleziona" na tablicy wiadomości została rozwiązana.
  • Po otwarciu VisualEditora, przycisk Wstecz w przeglądarce nie pozwalał użytkownikom na wyjście z niego.

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

  • W module Aktywność na forum, pełny tytuł wątku jest widoczny po najechaniu na link. (Podziękowania dla wolontariuszy)

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.