FANDOM


Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Jak zostało wspomniane w ostatniej aktualizacji, zaczynamy okres próbny wydań aktualizacji dwa razy w tygodniu, we wtorek i czwartek. Korzyściami z wprowadzenia tej zmiany jest między innymi to, że aktualizacje będą wydawane szybciej, a poszczególne wydania są mniejsze i łatwiejsze w zarządzaniu. W tym tygodniu publikujemy jedną aktualizację techniczną, zawierającą szczegóły wczorajszego i jutrzejszego wydania.

W przyszłości, w razie potrzeby, aktualizacja techniczna będzie obejmowała punkt „Spojrzenie naprzód” objaśniający szczegóły głośnych zmian oczekiwanych w następnym tygodniu.

Nowe funkcje

Wtorek
  • Strona specjalna Specjalna:MostLinkedFilesInContent jest już dostępna, wyświetla najczęściej linkowane pliki w głównych przestrzeniach nazw.
  • Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, choć opóźnioną od ostatniego tygodnia, będziemy aktualizować ścieżki Wikii dostosowując się do różnych rozmiarów ekranu.


Naprawione błędy

Wtorek
  • Podczas ładowania sekcji strony bezpośrednio poprzez odsyłacz, globalna nawigacja nie będzie już zachodzić na nagłówek sekcji, jak to robiła dotychczas.
Czwartek
  • Przyciski artykułów (np. 'Edytuj') nie będą dłużej nachodzić na licznik 'Stron na tej wiki'.
  • Problem niepozwalający na poprawne cachowanie teł został niedawno naprawiony - powinno to spowodować szybsze ładowanie strony i zmniejszyć ilość pobieranych elementów.
  • Poprawiliśmy również ostatnio dwa problemy związane z bezpieczeństwem na czacie, które pozwalały obchodzić blokady.

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

Wtorek
  • Nie ma już możliwości wstawiania filmów z MyVideo. Wcześniej wstawione filmy będą nadal działać.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.