Fandom

Wikia Polska

Komentarze10

Aktualizacja techniczna 22.04.2015

Vuh kwi 23, 2015 Blog użytkownika:Vuh

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Jak zostało wspomniane w ostatniej aktualizacji, zaczynamy okres próbny wydań aktualizacji dwa razy w tygodniu, we wtorek i czwartek. Korzyściami z wprowadzenia tej zmiany jest między innymi to, że aktualizacje będą wydawane szybciej, a poszczególne wydania są mniejsze i łatwiejsze w zarządzaniu. W tym tygodniu publikujemy jedną aktualizację techniczną, zawierającą szczegóły wczorajszego i jutrzejszego wydania.

W przyszłości, w razie potrzeby, aktualizacja techniczna będzie obejmowała punkt „Spojrzenie naprzód” objaśniający szczegóły głośnych zmian oczekiwanych w następnym tygodniu.

Nowe funkcje

Wtorek
  • Strona specjalna Specjalna:MostLinkedFilesInContent jest już dostępna, wyświetla najczęściej linkowane pliki w głównych przestrzeniach nazw.
  • Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, choć opóźnioną od ostatniego tygodnia, będziemy aktualizować ścieżki Wikii dostosowując się do różnych rozmiarów ekranu.


Naprawione błędy

Wtorek
  • Podczas ładowania sekcji strony bezpośrednio poprzez odsyłacz, globalna nawigacja nie będzie już zachodzić na nagłówek sekcji, jak to robiła dotychczas.
Czwartek
  • Przyciski artykułów (np. 'Edytuj') nie będą dłużej nachodzić na licznik 'Stron na tej wiki'.
  • Problem niepozwalający na poprawne cachowanie teł został niedawno naprawiony - powinno to spowodować szybsze ładowanie strony i zmniejszyć ilość pobieranych elementów.
  • Poprawiliśmy również ostatnio dwa problemy związane z bezpieczeństwem na czacie, które pozwalały obchodzić blokady.

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

Wtorek
  • Nie ma już możliwości wstawiania filmów z MyVideo. Wcześniej wstawione filmy będą nadal działać.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.

Więcej w Fandom

Losowa wiki