Fandom

Wikia Polska

Komentarze0

Aktualizacja techniczna 26.10.2015

Vuh paź 28, 2015 Blog użytkownika:Vuh

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się we wtorki i czwartki. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany. Uwaga: ta aktualizacja zawiera planowane zmiany z ostatniej czwartkowej wycofanej aktualizacji.

Naprawione błędy

 • Naprawiliśmy problem, który powodował, że Mapy Wikii były czasami niedostępne. (oraz wyświetlały błąd, że serwer map jest nieosiągalny) (Ta poprawka została już wprowadzona)
 • Na Monobooku, zakładka procesu przeglądu kodu JavaScript zostanie przywrócona do prawidłowego działania.
 • Etykiety tekstowe w widżetach/pluginach Facebooka posiadają tłumaczenie w zależności od preferencji językowych użytkownika (lub języka danej Wikii, dla osób niezalogowanych). Uwaga: to jest druga implementacja tej zmiany jako, że pierwsza powodowała problemy.
 • W Podpowiedziach, linki "Wykorzystywany przez" powinny teraz prowadzić do prawidłowych lokacji.

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

 • Z powodów bezpieczeństwa, rozszerzenie Verbatim zostanie porzucone w przyszłości. Proszę zapoznać się z tym wątkiem na forum, dla uzyskania większej ilości szczegółów dotyczących powodów wprowadzenia tej zmiany i jak sobie z nią radzić.
 • Unikatowe (niektórzy mogą powiedzieć "dziwne") zachowanie Specjalna:CSS zostanie porzucone - będzie przekierowywać z powrotem do MediaWikia:Wikia.css, pokazując standardowy edytor stron CSS.
 • Specjalne podświetlenie składni dostępne dla przenośnych infoboksów zostanie wprowadzone dla wszystkich szablonów, aby zachować jednorodność.
 • [Nazwa użytkownika]/chat.js zostanie dodany do białej listy osobistych JS.
 • Z powodu problemów z wydajnością, nie będzie możliwości odpowiadania w wątkach gdzie liczba postów osiągnęła 500. Ciągle będzie można je przeczytać.
 • Licznik wyświetleń filmów zostanie usunięty ponieważ dostarczane dane był zawodne i w związku z tym bezużyteczne.

Znane błędy

 • Badamy problem z linkami do konkretnych odpowiedzi w wątkach (np. #3), które się zacinają na jednym numerze. Przepraszamy za nadmierne zużycie kółek myszy.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.

Więcej w Fandom

Losowa wiki