Fandom

Wikia Polska

Komentarze4

Aktualizacja techniczna 28.01.2014

Vuh sty 29, 2014 Blog użytkownika:Vuh

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Oto lista ostatnich aktualizacji na Wikii. Aktualizacje odbywają się w każdą środę. Należy pamiętać, że każdego tygodnia poprawiamy wiele małych błędów. Ta lista jedynie zawiera większe zmiany.

Nowe funkcje

  • Aplikacja na iPada Palantir jest już dostępna! Palantir jest aplikacją towarzyszącą nadchodzącej grze Middle-earth: Shadow of Mordor, oraz może synchronizować się z trailerem oraz dźwiękami gry, aby pokazywać przydatne informacje ze społeczności Wikii w czasie rzeczywistym.

Naprawione błędy

  • Użytkownicy bez praw do blokowania czasami widzieli opcję 'zablokuj' na Specjalna:Ostatnie zmiany.
  • Strony wspólnej pomocy będą się poprawnie wyświetlać na skórce mobilnej.
  • Edytowanie stron pomocy, które nie mają swojego odpowiednika we wspólnej pomocy nie będzie już wyświetlać komunikatu o tej funkcjonalności.
  • Komunikat "Podgląd nie został wyskalowany" w narzędziu Video Embed Tool już nie będzie zaburzał układu w niektórych językach.
  • Wprowadziliśmy poprawki mające na celu upewnienie się, aby usunięte strony dotyczące użytkowników zostawały usunięte z wyszukiwarki Google.

Inne istotne zmiany

Na http://report.wikia.net pojawiają się raporty z zestawieniem zmian kodu Wikii. Raporty zawierają zarówno duże jak i małe zmiany w plikach .css, .scss, .tmpl.php, .html, .sass i .mustache.

  • Zaprzestajemy aktywnie wspierać przeglądarki Internet Explorer 9 oraz Safari 5.x, tak jak zostało to wcześniej zapowiedziane. Jeśli używasz jednej z tych przeglądarek zalecamy zaktualizowanie ich do nowszej wersji lub zmianę przeglądarki – tutaj możesz znaleźć przydatne linki.
  • Linki do innych wersji językowych już nie wymagają kliknięcia na 'zobacz wszystkie', aby wyświetlić pełną listę dostępnych języków, dodatkowo zostało poprawione ich ułożenie.
  • Długość logo tekstowego została ograniczona do 50 znaków.

Znane błędy

  • Użytkownicy Chrome mogli doświadczyć lagów oraz wysokiego zużycia procesora w trakcie korzystania z czatu. Błąd został wprowadzony w ostatniej wersji Chrome – poprawka została udostępniona przedwczoraj. Aby sprawdzić dostępność aktualizacji Chrome wybierz opcję "Google Chrome – informacje" z menu przeglądarki.

Pytania? Uwagi? Zostaw je poniżej. Jeśli chcesz zgłosić błąd, napisz komentarz lub prześlij za pomocą Specjalna:Kontakt.

Więcej w Fandom

Losowa wiki