FANDOM


LoginModal.png

Logowanie do Wikii

Dla zalogowanego użytkownika na Wikii oferujemy wiele przywilejów. Zarejestrowane konta posiadają funkcje takie jak Powiadomienia, Czat i możliwość obserwowania artykułów i dyskusji i wiele więcej. W najbliższych miesiącach będziemy pracować w celu podkreślenia tych korzyści i sprawdzenia co możemy zrobić, aby zachęcić czytelników i anonimowych edytorów do zakładania kont. Z większą motywacją i zachętą do powrotu do społeczności jest szansa, że użytkownik z kontem stanie się aktywnym edytorem i zacznie uczestniczyć w dyskusjach.

Począwszy od czwartku, 23 lipca, administratorzy na większości społeczności mają od teraz możliwość zachęcenia odwiedzających do tworzenia kont poprzez wyłączenie anonimowych edycji. Można to osiągnąć za pomocą nowego przełącznika znajdującego się w rozszerzeniach wiki.

Edycje anonimowe były częścią większości społeczności na Wikii przez dłuższy czas. Dla wielu społeczności, edycje te były bardzo przydatne. Dla innych społeczności, administratorzy prosili o wyłączenie anonimowych edycji, aby pomóc im kontrolować wandalizmy i promować lepszą współpracę. Pytanie, czy zostawić anonimowe edycji włączone, czy wyłączone jest obecnie tym na co administratorzy mogą odpowiedzieć sobie sami.

FeaturesItem.png

Przełącznik w rozszerzeniach wiki

Oprócz przekazania administratorom tej opcji, w najbliższych miesiącach Wikia będzie również pracować nad innymi metodami, mającymi na celu promowanie tworzenia kont i zachęcania istniejących użytkowników do powrotów. Chcemy zobaczyć różne sposoby pozwalające na zwiększenie liczby aktywnych użytkowników na Wikii, od społeczności, które zdecydowały się wyłączenie anonimowych edycji. Historie administratorów i edytorów o tym jak opcja ta zmieniła statystyki dotyczące edycji i tworzenia nowych kont, pomoże nam to znaleźć najlepszy sposób na realizację dotychczasowego celu. Oznacza to, że nowy przełącznik może nie być zawsze dostępny, ale na razie pozwoli nam zebrać jak najwięcej informacji, aby podjąć ostateczną decyzję o przyszłości anonimowych edycji na Wikii.

Utworzyliśmy dyskusję na forum na ten temat. Zachęcamy wszystkich do umieszczenia tam bardziej ogólnych komentarzy na temat anonimowych edycji. Komentarze w tym blogu mogą skupić się na bardziej szczegółowej kwestii nowe przełącznika. Jak zwykle, prosimy o Wasze opinie na ten temat!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki