FANDOM


BlogADGallery.png
W ciągu ostatnich kilku miesięcy ciężko pracowaliśmy nad nowym sposobem prezentacji galerii zdjęć i teraz jesteśmy gotowi, aby pokazać wszystkim owoce naszej pracy! Dziś, nowe galerie zdjęć będą dostępne w sekcji Laboratorium w rozszerzeniach wiki.

Cele

Naszymi celami w zaktualizowanej galerii obrazów są:

  • Zachęcenie czytelnika obrazami i galeriami obrazów do zwiększonej aktywności. Wierzymy, że jego zaangażowanie można poprawić poprzez standaryzację prezentowania galerii, co ułatwi ich przeglądanie.
  • Zwiększenie średniej ilości wyświetleń na odsłonę. Obecnie galerie zdjęć nie są ograniczone przez ich wysokość, co pozwala im na objęcie nieskończonej przestrzeni w pionie i ograniczenie zdolności użytkowników do znalezienia zawartości poniżej galerii zdjęć. Poprzez ujednolicenie wysokości galerii obrazów, możemy pozwolić na łatwiejsze przewijanie strony i znalezienie odpowiednich informacji dodatkowych.
  • Usprawnienie procesu tworzenia galerii za pomocą nowego narzędzia w VisualEditorze (wkrótce!)

Podstawy nowej galerii obrazów

BlogCivilizationGallery.png

Wyświetlanie galerii

  • Nawet bez włączenia nowych galerii w rozszerzeniach wiki, można je zobaczyć na każdej stronie, na każdej wiki, dodając ?gallery=new na końcu adresu URL.
  • Galeria pokazuje domyślnie maksymalnie 8 zdjęć na stronie. Układ obrazów różni się w zależności od jego wysokości. Jeśli istnieje więcej niż 8 zdjęć, pojawi się przycisk "pokaż więcej", który rozszerza galerię.
  • Kliknięcie na przycisk "pokaż mniej" w dużej galerii obrazów przywraca oryginalnie 8 pierwszych zdjęć.

Tworzenie/Modyfikowanie galerii obrazów

  • Na razie, nowe galerie obrazów są dostępne tylko do tworzenia i modyfikowania za pomocą wikitekstu (tryb źródłowy), nie są obsługiwane w klasycznym edytorze i VisualEditorze.
  • Włączanie nowych galerii poprzez rozszerzenia wiki usunie narzędzie do galerii zdjęć z klasycznego edytora.
  • Nawigacja galerii — zdefiniowana jako galeria z parametrem link= ustawionym na co najmniej jeden obraz — nie będzie mieć zastosowanego nowego stylu.

Więcej informacji na temat nowych galerii obrazów, znajdziesz w Pomoc:Nowe galerie obrazów.

Co dalej?

Pracujemy nad nowym i ulepszonym narzędziem galerii dla VisualEditora, który zawierać będzie możliwość przesyłania wielu obrazów w tym samym czasie. W międzyczasie, chcielibyśmy poznać Twoje przemyślenia na temat tego zaktualizowanego układu galerii. Włącz nowe galerie zdjęć na swojej wiki i zobacz jak galerie obrazów ożywają!

Przed i Po

Oto kilka obrazów z przed i po wprowadzeniu galerii obrazów na Marvel Database:

BlogMarvelGalleryBefore.png

Obecna galeria Kapitana Ameryki z Marvel Wiki

BlogMarvelGalleryAfter1.png

Nowa galeria obrazów dla Kapitana Ameryki.

BlogMarvelgalleryAfter2.png

Nowa, rozszerzona galeria obrazów

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki