FANDOM


Globalnav-header.png


Witajcie wikianie! Rupert Giles znów opowiada o globalnej nawigacji. Jak wielu z was wie, Wikia rozwijała nową globalną nawigację w grudniu z zamiarem zebrania jakościowych opinii użytkowników i potrzebnych danych. Wspomnieliśmy w tym poście, że będziemy z powrotem w styczniu mówić o kolejnych krokach. Cóż, styczeń dobiega końca i Rupert chciałby wprowadzić wszystkich do bieżących aktualności naszych planów w ciągu najbliższych tygodni.

Dostarczyliście nam wielu ostrych uwag na temat doświadczeń z nawigacją i jaki ma wpływ na poszczególne społeczności i użytkowników. Podczas otrzymywania opinii na różne tematy, dość często było wspomnianych kilka rzeczy - zbyt uciążliwa nawigacja (duża wysokość, podążanie za kółkiem myszy i motyw) oraz powiadomienia były trudniejsze w obsłudze niż wcześniej.

Biorąc pod uwagę ogólne nastroje społeczności wokół nowej nawigacji oraz fakt, że nie widzimy poprawy w liczbach, stało się to co było oczywiste - musimy wprowadzić pewne zmiany. Nasz plan rozciąga się na poprawki, jedna po drugiej. Skupimy się na najbardziej rażących problemach dla wszystkich użytkowników - wysokości i motywie - przed przejściem do użyteczności i drobnych wizualnych usprawnień.

Oto lista oddzielnych zmian, których można spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni:

  • Całkowita wysokość nawigacji będzie zmniejszona o około 17%
  • Użytkownicy przewijający stronę w dół powinni zauważyć, że biały motyw Wikii motyw zmieni się w przejrzysty sposób, "odziedziczy" większość wyglądu z lokalnej społeczności
  • Powiadomienia znów będą oddzielone od menu użytkownika
  • Przycisk zmiany lokalnej/globalnej wyszukiwarki będzie ulepszony, aby jego działanie było bardziej jasne i zapewniło więcej miejsca dla powiadomień
  • Różne wizualne zmiany w wyglądzie zostaną wprowadzone do wysuwanego menu, aby dostosować je do nowej wysokości i rozstawienia samej nawigacji

Nawet z powyższymi zmianami będziemy nadal poszukiwać obszarów do poprawy, więc prosimy nadal dostarczać nam opinie. Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub wątpliwości, dołożymy wszelkich starań, aby rozwiązać je w komentarzach. Wszelkie błędy prosimy zgłaszać na Specjalna:Kontakt.

Aktualizacja 04.02.2015

Pierwsza runda planowanych zmian została wprowadzona. Zawiera ona poprawiony układ, zmniejszoną wysokość oraz zaktualizowany wygląd wyszukiwarki. Przezroczystość przy przewijaniu, oddzielone powiadomienia i zaktualizowane wysuwane menu nie są w niej zawarte. Zmiany te zostaną wprowadzone w przyszłych aktualizacjach.

Aktualizacja 11.02.2015

Kolejna runda planowanych aktualizacji dla globalnej nawigacji została wprowadzona - w tej aktualizacji, dolna ramka została zastąpiona cieniem, a pasek nawigacji będzie teraz zanikać do przezroczysto-czarnego podczas przewijania strony.

Aktualizacja 18.02.2015

Trzecia runda! Wydzieliliśmy powiadomienia do osobnego menu, dodaliśmy niewielki i prawie niewidoczny przycisk w pasku wyszukiwania oraz powiększyliśmy avatar.

Aktualizacja 25.02.2015

W tym tygodniu menu hubów otrzymało kilka poprawek wyglądu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki