FANDOM


Fandom logo

Uff. 2016 to był dopiero rok, prawda? Fandom powered by Wikia nie jest wyjątkiem. Mieliśmy bardzo ekscytujący rok! Teraz, gdy tylko 10 dni dzieli nas od początku następnego, rzućmy okiem wstecz na największe wydarzenia na Fandomie w tym roku.

  • Dokonaliśmy rebrandingu! Nasz rebranding nastąpił pod koniec tego roku, w październiku, ale to był największy krok jaki zrobiliśmy jako firma nastawiona na rozrywkę w 2016. Ta zmiana sprowadziła naszą platformę do jednej marki, w której priorytetem są fani, co da naszej firmie i Waszym społecznościom więcej możliwości rozwoju w przyszłości.
  • Uruchomiliśmy wieści. Ważnym krokiem w celu nadania naszej platformie kompleksowego rozrywkowego kierunku było uruchomienie wieści i Fan Contributor Program, które razem tworzą zupełnie nowy sposób wnoszenia wkładu na stronę na tematy, które kochasz. Czerpiąc wiedzę od doświadczonych społeczności, wieści dają fanom głos umożliwiający dzielenie się ich perspektywami ze wszystkich dziedzin pop-kultury. Jak dotąd, wieści zostały uruchomione w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale planujemy dotrzeć do innych ważnych języków.
  • Uruchomiliśmy Dyskusje. Debiut Dyskusji dał fanom nowy sposób wnoszenia wkładu ułatwiający dyskutowanie na ich ulubione tematy. Dyskusje stanowią kolejny wielki krok w kierunku pełnej rozrywkowej platformy, gdzie fani świętują to, co kochają.
  • Zbudowaliśmy nowe rozszerzenia. Nowi czytelnicy często zadają sobie pytanie: kto tworzy tutaj strony? Kto zarządza zawartością? Jak mogę pomóc? Wprowadziliśmy Stronę Społeczności, która odpowiada na wszystkie te pytania w jednym miejscu. Dodatkowo wydaliśmy jeszcze więcej mobilnych aplikacji (ang.) dla najpopularniejszych społeczności.
  • Wprowadziliśmy architekturę opartą na usługach – Service-Oriented Architecture. Tak jak społeczność stworzona z ludzi, Fandom jest stworzony z wielu różnych komponentów. Aby zoptymalizować interakcję pomiędzy poszczególnymi komponentami i ułatwić zarządzanie platformą, wprowadziliśmy SOA (ang.), czyli Service-Oriented Architecture.
  • Vanguard pomogło w dostosowywaniu treści do urządzeń mobilnych. Telefony i inne przenośne urządzenia stały się normą, a wraz z tym upewnienie się, że zawartość jest poprawnie wyświetlana we wszystkich urządzeniach, stało się dla nas jeszcze większym celem w 2016 roku. Uruchomiliśmy Vanguard, grupę wolontariuszy, która pomaga społecznościom usprawniać wygląd treści na wszystkich urządzeniach i wręcz nie mogliśmy być bardziej szczęśliwi z tego, jak nowa grupa sobie radzi ze spełnianiem swoich celów.
  • Community Connect stał się jeszcze większy. Zorganizowaliśmy nasz pierwszy Community Connect w 2015, a 2016 był jeszcze większym sukcesem niż wcześniej! (ang.) W ramach spotkań w Polsce i Stanach Zjednoczonych, zaprosiliśmy do naszych biur 61 przedstawicieli społeczności, aby pokazać im naszą wizję przyszłości dla strony i bezpośrednio usłyszeć opinie. Poszerzyliśmy również zasięg naszych konwersacji ze społecznością w wirtualnej konferencji na temat przenośnej zawartości (ang.). Zamierzamy zorganizować ich więcej w przyszłości na różne tematy.
  • New York Comic Con był wielkim sukcesem. W poprzednich czterech latach braliśmy udział w Comic Conie, ale w 2016 nasza obecność była większym wydarzeniem niż kiedykolwiek! (ang.) Ciężarówka Fantasy Food pojawiła się na show we współpracy z BBC America i jego nową produkcją Dirk Gently's Holistic Detective Agency, tworząc interaktywne escape room i zapraszając do niego specjalnych gości, z czego transmisję mogliście oglądać na Twitchu.

Nie możemy się doczekać na to, co przyniesie rok 2017. W przyszłym tygodniu powiemy Wam więcej na temat naszych planów na najbliższe miesiące, a do tego czasu jak zawsze możecie nas obserwować na portalach społecznościowych na Facebooku i Twitterze.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki